Instalki.pl » Aktualności » Technika » Fiat 126 Vision. Elektryczny Maluch na miarę naszych czasów
Piątek, 16 Październik 2020 13:17, Wpisany przez Maksym Słomski
Fiat 126 Vision 1
Ładniejszy niż inne elektryki?

Polski samochód elektryczny to coś, co rozbudza emocje Polaków już od kilku lat. W lipcu tego roku odbyła się premiera polskiego samochodu elektrycznego o nazwie IZERA. Jeśli zaprezentowane na niej SUV i hatchback nie przypadły Wam do gustu od strony wizualnej, ciekaw jestem co powiecie o projekcie włoskiego MA-DE Studio, odnoszącym się bezpośrednio do kultowego Fiata 126p.

Fiat 126 Vision: elektryczny maluch prosto z Włoch


Fiat 126 Vision to koncept samochodu elektrycznego autorstwa Włocha z MA-DE Studio. Kierujący studiem Andrea Della Vecchia pragnął, aby ten nawiązywał swym wyglądem jak najmocniej do znanego chyba każdemu Polakowi "malucha", ikonicznego auta z okresu PRL-u. Udało się? Jeszcze jak.

Fiat 126 Vision 2
Elektryczny Fiat 126 Vision wygląda zupełnie jak Maluch... po kilku liftach. | Źródło: MA-DE Studio

Nie spodziewajcie się żadnych danych technicznych. Fiat nie informował o planach wskrzeszenia legendy.

Fiat 126 Vision 3
Profil Fiata 126 Vision zdradza obecność większych felg i unowocześnionej, bardziej aerodynamicznej bryły nadwozia. | Źródło: MA-DE Studio

W rozmowie z serwisem motoryzacyjnym Auto Świat Della Vecchia mówi, że projekt stworzył głównie ze względów emocjonalnych. Fiat 126p był obecny w rodzinie w czasach jego młodości i był jednym z pierwszych aut, którymi projektant miał okazję jeździć po włoskich drogach.

Fiat 126 Vision 4
Fiat 126 Vision wygląda nieco gorzej z tyłu niż z przodu, nie sądzicie? | Źródło: MA-DE Studio

"Tylko kierowca, kierownica, koła i droga. Nie mogę zapomnieć, jak bardzo pociłem się w upalne lato, żeby zaparkować samochód w Rzymie" - mówił.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

In this period of uncertainty, believing in dreams and find alternative way to reinvent yourself is fundamental. This is what we do daily in MA-DE Studio, this is what we did in our latest project: the Fiat 126 VisiON, our reinterpretation of the iconic city car introduced in 1972. “Launched as a replacement for the Fiat 500, this 4-seater car became one of the @fiat most successful models, reaching a total production of almost 5 million units. Here, the classic car transforms into an all-electric vehicle. The concept re-imagines the Fiat 126 as a green car, but keeps every detail that made the model so beloved intact.” client_OWN PROJECT year_2020 services_DESIGN, DEVELOPMENT, CGI @fiat_it #fiat126 #fiat126p #madestudio

Post udostępniony przez MA-DE Studio (@_made_studio) Paź 13, 2020 o 6:48 PDTObecnie rolę Fiata 126p pełni Fiat 500


Rzecz jasna Fiat 126 Vision nie jest w chwili obecnej niczym więcej, niż tylko interesującą pracą utalentowanego projektanta. Fiat zapewne nie zechce wskrzesić Fiata 126p, gdyż przyszłości małych pojazdów miejskich dopatruje się w zelektryfikowanej wersji Fiata 500.

A może Fiat na swoje 126-lecie przypadające na 2025 rok postanowi zaskoczyć cały świat i...?

Źródło: MA-DE Studio, Auto Świat