Instalki.pl » Aktualności » Technika » Sztuczna inteligencja najważniejszą technologią na naszej planecie - twierdzi Microsoft
Wtorek, 10 Maj 2016 09:48, Wpisany przez Wojtek Onyśków
tay bot
Odważne stwierdzenie.

Sztuczna inteligencja posiada teraz swoje pięć minut sławy, wywołane coraz to większymi możliwościami zaprojektowanych przez człowieka algorytmów.

Dave Coplin, jeden z inżynierów Microsoftu, przyznał nawet, że jest to obecnie najważniejsza technologia na naszej planecie. W jego rozumowaniu „sztuczna inteligencja zmieni wszystko” i będzie miała duży wpływ na nasze życie.

Sztuczna inteligencja zmieni sposób, w jaki jesteśmy powiązani z technologią” - tłumaczy. „Zmieni sposób, w jaki odnosimy się do innych ludzi. Jestem skłonny powiedzieć, że zmieni także to, jak postrzegamy, czy coś jest ludzkie”.

Coplin ostudził jednak nieco swoje zapędy, wskazując, że musimy uważać, jacy ludzie tworzą te algorytmy oraz jaka jest ich motywacja. „Rozmawiamy o niezbadanych terytoriach” - wyjaśnia.

Przedstawiciel Microsoftu przyznał też, że nie powinniśmy postrzegać sztucznej inteligencji i maszyn jako zagrożenia. Wyjaśnia, że technologia zawsze powstawała po to, aby ułatwić nam życie i rozwiązywać problemy, a nie je tworzyć. Dlatego też nie powinniśmy obawiać się sztucznej inteligencji i nowości, które ze sobą przyniesie.

Źródło: Neowin