Instalki.pl » Aktualności » Software » Windows 11: aktualizacja Moment 3 już wydana. Sprawdź, jak ją pobrać
Czwartek, 25 Maj 2023 15:17, Wpisany przez Anna Borzęcka
windows11-moment3
Wprowadza ciekawe funkcje.

Microsoft udostępnił aktualizację KB5026446 dla systemu Windows 11, a wraz z nią funkcje Moment 3. Warto ją pobrać, choć wspomniane funkcje Moment 3 nie są w niej jeszcze domyślnie dostępne. Na szczęście, nie jest trudno je aktywować, więc sprawdź, jak to zrobić. Moment 3 wprowadza bowiem możliwość włączenia sekundnika na pasku zadań i kilka innych ulepszeń.

KB5026446 i Moment 3 – jak pobrać i zainstalować?


Aktualizacja KB5026446 to aktualizacja opcjonalna, która wprowadza szereg domyślnych nowości oraz nowości znanych jako aktualizacja Moment 3, które wielu użytkownikom zostaną udostępnione dopiero w nachodzących miesiącach. Można jednak uzyskać do nich dostęp już teraz.

Aby pobrać aktualizację KB5026446 w systemie Windows 11, wystarczy uruchomić usługę Windows Update i kliknąć w baner z napisem „Pobierz i zainstaluj” przy pozycji o treści „2023-05 „Podgląd aktualizacji skumulowanej dla systemu Windows 11 Version 22H2 w przypadku systemów opartych na architekturze x64 (KB5026446)”.

Aby móc od razu skorzystać z nowych funkcji Moment 3, musisz włączyć w aplikacji Windows Update natychmiastowy dostęp do najnowszych aktualizacji, klikając w przełącznik przy opcji „Uzyskaj najnowsze aktualizacje, gdy tylko będą dostępne.”. Po ich włączeniu pobierz Aktualizację konfiguracji systemu Windows i zrestartuj komputer.

windows-aktualizacje
Aby móc, skorzystać z funkcji Moment 3, trzeba aktywować w Windows 11 błyskawiczny dostęp do najnowszych aktualizacji. | Źródło: mat. własne

Aktualizacja KB5026446 - zmiany


Sama aktualizacja KB5026446 to przede wszystkim poprawki błędów, na przykład związanych z odtwarzaniem dźwięku, instalacją niektórych drukarek czy działaniem Narratora. Dzięki niej subskrybenci usługi OneDrive mogą jednak sprawdzić w aplikacji Ustawienia, w zakładce Konto, jaką przestrzenią w tej usłudze dysponują.

KB5026446 wprowadziła również obsługę standardu Bluetooth LE Audio. Dzięki niemu sparowane z komputerami słuchawki bezprzewodowe powinny brzmieć lepiej, a jednocześnie móc działać dłużej.

Funkcje oferowane przez Moment 3


Przede wszystkim Moment 3 pozwala w końcu włączyć upragniony przez wielu użytkowników sekundnik zegara na pasku zadań. Można tego dokonać za pomocą aplikacji Ustawienia. Aby szybko przejść do pożądanej opcji, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem na pasku zadań, a następnie w „Ustawienia paska zadań”.

windows-sekundnik
Sekundnik na pasku zadań w Windows 11. | Źródło: mat. własne

Pozostając w temacie paska zadań, aktualizacja Moment 3 wprowadziła też specjalną ikonę, która informuje na pasku zadań o aktywnym połączeniu VPN. Jest to ikona niebieskiej tarczy na tle ikony komputera. Z kolei w polu wyszukiwania pojawiła się ikona Bing, która przekierowuje do usługi Bing AI w przeglądarce Microsoft Edge.

Aktualizacja Moment 3 pozwala również poszerzyć okno Widżetów o trzeci rząd widżetów. To powiedziawszy, sama nie byłam jeszcze w stanie z tej funkcji skorzystać. Zapewne niektórzy użytkownicy dostaną do niej dostęp nieco później. Moment 3 dodaje też obsługę hubów USB4, przycisk umożliwiający szybkie skopiowanie kodu 2FA oraz nowe ustawienia dla klawiatury dotykowej i nie tylko. Aha, zapomniałabym dodać, że Moment 3 zmienia domyślą funkcję klawisza Print Screen – od teraz aktywuje on Narzędzie Wycinanie.

Źródło: Bleeping Computer, fot. tyt. Microsoft