Instalki.pl » Aktualności » Software » Apple niegasnącym wyświetlaczem w iOS 17 zdeklasuje konkurencję z Androidem
Czwartek, 25 Maj 2023 16:44, Wpisany przez Maksym Słomski
iphone ios 17 aktualizacja
A przynajmniej tak twierdzą fani Apple.

Najnowsza aktualizacja iOS 17 zostanie zaprezentowana przez Apple w trakcie czerwcowego wydarzenia o nazwie Worldwide Developers Conference 2023. W poprzednich wpisach na te tematy szerzej prezentowaliśmy liczne nowości, których spodziewamy w kolejnym wydaniu mobilnego systemu operacyjnego dla smartfonów iPhone. Mark Gurman z Bloomberga podzielił się właśnie ze światem informacją dotyczącą nieomawianej wcześniej ważnej nowinki, mogącej wynieść funkcję always on display w iPhone'ach na wyżyny użyteczności.

Always on display w iOS 17 - jaki będzie?


Niegasnący wyświetlacz w iOS 17 ma być jeszcze bardziej praktyczny niż do tej pory. Źródła zaznajomione z tematem twierdzą, że funkcja ta zostanie wzbogacona o opcje oferowane do tej pory jedynie przez samodzielne produkty firm takich jak Amazon i Alphabet. Mark Gurman przekazał, że iOS 17 będzie oferował specjalny interfejs, który będzie w czytelny sposób wyświetlał kluczowe informacje, w tym pogodę, powiadomienia i spotkania w kalendarzu, gdy iPhone zostanie zablokowany i ustawiony w orientacji poziomej.

Smartfony iPhone z niegasnącym wyświetlaczem zrobią użytek z ciemnego tła z jasnym i dużym tekstem, który będzie łatwy do odczytania z dużej odległości. W połączeniu z wprowadzoną w iOS 16 funkcją widżetów na ekranie blokady ma to zwiększyć spektrum zastosowań ekranu always on.

Nie przegap: Apple WWDC 2023 - czego możemy się spodziewać?

ios 17
iOS 16 na iPhone 14. | Źródło: Instalki.pl

Plotki głoszą, że w fazie rozwoju jest też identyczny interfejs dla iPadów, co nikogo nie powinno dziwić. W końcu to właśnie tablety swoimi rozmiarami najmocniej przypominają samodzielne urządzenia Google i Amazona. Z resztą, wiele funkcji z iOS jest obecnych w iPadOS, choć czasem trafia tam z opóźnieniem. Widżety ekranu głównego, które pojawiły się w systemie iOS 14, trafiły na iPada dopiero w systemie iPadOS 15, a widżety ekranu blokady z systemu iOS 16 nadal nie są dostępne na iPadzie.

Zupełnie nowe urządzenie Apple smart home?


Nowy interfejs może również dostarczyć Apple cennych danych na temat sposoby interakcji konsumentów z wyświetlaczami sprzętu smart Home. Gurman twierdzi, że Apple pracuje nad własnym tanim urządzeniem przypominającym tablet, przeznaczonym do magnetycznego mocowania do ścian i stojaków. Ma pełnić rolę inteligentnego wyświetlacza domowego, mogącego sterować kompatybilnym oświetleniem, termostatami, wyświetlać wideo i prowadzić rozmowy FaceTime. Aż dziw, że taki gadżet nie powstał do tej pory.

Źródło: Bloomberg