Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft uprzykrza użytkowanie Windows 11, ale mamy proste rozwiązanie
Poniedziałek, 20 Marzec 2023 15:49, Wpisany przez Maksym Słomski
windows 11 wymagania znak wodny
A nawet dwa proste rozwiązania.

Windows 11 począwszy od lutowej aktualizacji zaczął wyświetlać nowy znak wodny. Pewne grono użytkowników najnowszej wersji systemu operacyjnego Microsoftu zauważyło, że w prawym dolnym rogu ekranu, także nad aplikacjami, widnieje napis "wymagania Windows 11 nie zostały spełnione". Taki znak wodny zagości na każdym komputerze nie spełniającym minimalnych wymagań systemu Windows 11.

Skuteczny sposób na usunięcie znaku wodnego opisywałem już z końcem lutego, ale teraz Microsoft w geście dobroci udostępnił metodę oficjalną, nie zakładającą wykorzystania edytora rejestru systemowego.

Jak usunąć znak wodny w Windows 11?


Jak zapewne wiecie, system Windows 11 ma dość specyficzne wymagania, dotyczące między innymi obecności modułu TPM 2.0 (Trusted Platform Module), dostatecznie nowego procesora i nie tylko. System Windows 11 da się zainstalować na nieobsługiwanym sprzęcie, ale Microsoft do tego zniechęca - od niedawna także irytującym znakiem wodnym. Oto, jak się go pozbyć.

Microsoft w nowym dokumencie o nazwie KB5017130: Zarządzanie Windows 11 komunikatem "Wymagania systemowe niespełnione" w organizacji opisuje metodę usunięcia znaku wodnego. Dotyczy ona osób korzystających z Windows 11 w wersjach Pro i Enterprise. Da się to zrobić z poziomu zasad grupy.

Aby edytować zasady grupy i wyłączyć znak wodny dotyczący minimalnych wymagań systemowych, wykonaj następujące czynności:

1. Otwórz okno Wyszukiwanie poprzez kombinację klawiszy Win+S lub klikając ikonę na pasku zadań obok menu Start.
2. W pasku wyszukiwania wpisz Zasady grupy, a następnie kliknij w Edytuj zasady grupy.
3. Przejdź do Zasady komputera lokalnego -> konfiguracji komputera -> szablonów administracyjnych -> system.

zasady grupy

4. W zasady grupy "Ukryj wiadomości, gdy wymagania systemowe systemu Windows nie są spełnione", kliknij pozycję Włączone. Jeśli to ustawienie zasad jest włączone, komunikaty o minimalnych wymaganiach systemowych nie są wyświetlane na pulpicie ani w obszarze Ustawienia.

Jeżeli nie jesteś użytkownikiem tych wersji systemu, skorzystaj z metody z wykorzystaniem edytora rejestru.

1. Otwórz Edytor rejestru, wpisując Regedit w polu wyszukiwania Windows 11.
2. Po lewej stronie otwórz drzewo HKEY_CURRENT_USER, a następnie przewiń w dół do Panelu sterowania (Control Panel).
3. Kliknij lewym przyciskiem myszy na wpis UnsupportedHardwareNotificationCache.
4. W oknie po prawej kliknij na wpis SV2 i wybierz Modyfikuj.
5. Zmień wartość DWORD SV2 z 1 na 0.
6. Zapisz zmiany.
7. Uruchom ponownie komputer.

rejestr

Minimalne wymagania Windows 11Minimalne wymagania Windows 11 są przedmiotem wielu kontrowersji. System działa doskonale również na procesorach starszych od Intel Core 8. generacji lub AMD Ryzen 2000, ale mimo to Microsoft zdecydował się ich nie wspierać. Powód? Oficjalny to kwestie związane z bezpieczeństwem.

Źródło: mat. własny via Microsoft