Instalki.pl » Aktualności » Software » Nowa aktualizacja Windows 10 to kolejne reklamy. Na niektóre jest sposób
Poniedziałek, 20 Marzec 2023 12:16, Wpisany przez Maksym Słomski
reklamy windows 10
Zobacz, jak wyłączyć reklamy w Windows 10.

Coraz więcej uwagi poświęcamy na łamach naszego serwisu najnowszej wersji systemu operacyjnego Microsoftu. Nie zapominamy jednak o tym, że nie Windows 11, a Windows 10 jest wciąż najpopularniejszym OS-em stworzonym przez giganta z Redmond. W tym kontekście nie sposób nie wspomnieć o nowej, marcowej aktualizacji Windows 10, która wprowadziła do systemu kolejne reklamy.

Nagabywania użytkowników Windows 10 ciąg dalszy


Kolejne pełnoekranowe reklamy w Windows 10. Tym razem nie nakłaniają one do zaktualizowania oprogramowania do Windows 11, ale zachwalają garść produktów i usług Microsoftu. Wyświetlają się one po zainstalowaniu aktualizacji marcowej Windows 10 o numerze KB5023696 i zachęcają do wykorzystania pełni potencjału drzemiącego w OS-ie.

reklamy w windows 10
Plansza z reklamami w Windows 10. | Źrodło: Windows Latest

Jak widać na powyższym zrzucie ekranu, użytkownik zachęcany jest do skonfigurowania usługi Windows Hello, korzystania z dysku OneDrive, połączenia komputera z telefonem poprzez aplikację Łącze z telefonem oraz opłacenia pakietu Office 365, znanego też jako Microsoft 365. W przypadku tego ostatniego konsumenci są kuszeni bezpłatnym, 30-dniowym okresem próbnym.

Reklama wygląda dokładnie jak ekran OOBE (ang. Out Of the Box Experience), prezentowane od razu po zainstalowaniu systemu. Wyświetla się ona nierzadko w najmniej spodziewanych momentach, co doskonale obrazu zdjęcie udostępnione przez serwis Windows Latest i pokazujące planszę wyświetloną na jednym z monitorów w restauracji.

windows 10 reklamy 2
Reklamy w Windows 10 paraliżują niektóre wyświetlacze w przestrzeni publicznej. | Źrodło: Windows Latest

W Windows 10 po staremu


Reklamy tego rodzaju pojawiły się w Windows 10 jeszcze w 2018 roku. Wydaje się, że użytkownicy zdołali się już do nich przyzwyczaić, a skoro krytyka tego rozwiązania nie była powszechna, Microsoft nadal je stosuje. Najgorszym jest fakt, iż po zlekceważeniu reklamy, ta wyświetli się ponownie za kilka dni.

Z jednej strony zachwalanie swoich produktów w obrębie swojego systemu operacyjnego nie powinno dziwić. Z drugiej strony, osoby płacące niemałe pieniądze za oprogramowanie Microsoftu wolałyby zapewne, aby producent nie prezentował ich z taką częstotliwością.

Jak wyłączyć reklamy w Windows 10?


Niektóre treści reklamowe w Windows 10 da się dość łatwo wyłączyć. Wystarczy przejść do Ustawienia -> System a następnie w sekcji Powiadomienia i akcje odznaczyć pole obok pozycji Sugeruj sposoby na ukończenie konfiguracji mojego urządzenia, aby w pełni wykorzystać możliwości systemu Windows.

Źródło: Windows Latest