Instalki.pl » Aktualności » Software » Nowa wersja aplikacji NVIDIA Canvas już jest. Uczyni z Ciebie malarza
Piątek, 17 Marzec 2023 12:33, Wpisany przez Maksym Słomski
nvidia canvas
Wypróbuj koniecznie.

Pamiętacie może wpis Ani o tym, że sztuczna inteligencja Midjourney zrobiła z niej artystkę? Istnieje kilka podobnych rozwiązań, które Wasze bazgroły zamienią w często fotorealistyczne obrazy. Jednym z darmowych narzędzi jest NVIDIA Canvas. Aplikacja ta właśnie doczekała się nowej aktualizacji oznaczonej numerem 1.4.

NVIDIA Canvas 1.4


W sieci ukazała się już najnowsza wersja bezpłatnej aplikacji NVIDIA Canvas 1.4, którą pobierzecie oczywiście z poziomu naszego repozytorium plików. Canvas to program wykorzystujący sztuczną inteligencję do pomocy artystom w zmienianiu ich prostych rysunków w realistyczne krajobrazy. To działa.Do omawianej aplikacji wraz z najnowszą poprawką dodano tryb panoramiczny. Został on po raz pierwszy zaprezentowany na targach CES 2023 w Las Vegas. Jego możliwości zaprezentował artysta 3D Dana „Greenskull” Hammila."Tryb panoramiczny pozwala na tworzenie krajobrazów, które można następnie wykorzystać w trakcie swojej pracy w środowisku 3D. Od teraz graficy mogą dodawać wygenerowane przez sztuczną inteligencję obrazy do swojej pracy tak, aby każda kolejna iteracja powstawała szybciej i sprawniej. Dla przykładu, Dan „Greenskull” Hamill stworzył krajobraz oceanicznego wybrzeża, z fauną, florą, wzgórzami, plażą, ciemnym i zachmurzonym niebem używając zaledwie kilku ruchów myszką. Wszystko odbyło się sprawnie dzięki wsparciu karty graficznej GeForce RTX 4090" - czytamy w informacji prasowej.

In the NVIDIA Studio-The Cove

Następnie Hamill zaimplementował wyniki swojej pracy w grze, którą tworzy w Unreal Engine 5. Takie rozwiązanie jest wręcz stworzone dla twórców gier indie, którzy potrzebują natychmiastowych efektów bez ponoszenia wysokich kosztów. Tak przygotowaną i zaimportowaną scenę można również wykorzystać do tworzenia filmów.

Zachęcamy do wypróbowania aplikacji absolutnie każdego użytkownika karty NVIDIA GeForce RTX z duszą artysty. Warto.

Źródło: NVIDIA