Instalki.pl » Aktualności » Software » Aktualizacja TikToka. Mniej powtarzających się treści i trafniejszy ich dobór
Czwartek, 16 Marzec 2023 14:52, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
TikTok

TikTok wprowadził właśnie aktualizację, która daje szereg nowych możliwości kontroli nad polecanymi filmami.

Platforma obiecuje, że filmy pojawiające się jako rekomendacje w sekcji „Dla Ciebie” będą lepiej dopasowane. Usprawniania mają na celu ograniczenie powtarzających się treści i ich trafniejszy dobór.

TikTok poinformował, że możliwe jest całkowite zresetowanie preferencji i powrót do stanu początkowego, w którym aplikacja będzie sugerowała treści tak, jakby użytkownik dopiero zarejestrował się na TikToku. Nowe rekomendacje będą oparte o nowe interakcje. Funkcja ta uzupełni rozwiązanie automatycznego filtrowania filmów, które korzystają z określonych hashtagów lub fraz. Użytkownik może także użyć przycisku: „nie interesuje mnie” by pominąć przyszłe filmy konkretnego twórcy lub te, które używają konkretnej ścieżki dźwiękowej.

"Wyzwaniem dla silnika rekomendacyjnego, który dobiera odbiorcy filmy, jest dostarczanie wartościowych treści i poprawiających nastrój doświadczeń, przy jednoczesnym zachowaniu różnorodności materiałów. TikTok prowadzi nieustanne prace nad tym, aby zakres proponowanych filmów nie był zbyt szeroki, ale również zbyt wąski. Użytkownicy nie otrzymują dwóch filmów z rzędu od tego samego twórcy czy z tą samą ścieżką dźwiękową. Filtrowane są również treści, które nie łamią wprost regulaminu i Zasad Społeczności, ale których zbyt częste oglądanie może być potencjalnie negatywne. Filmy, w których dominującym motywem jest np. smutek czy ekstremalne diety, są ograniczane w sekcji „Dla Ciebie”. Ich nadmiar zastępowany jest przez treści o innej, nieszkodliwej tematyce." - czytamy w oficjalnym komunikacje.

TikTok na cenzurowanym


W świecie Zachodu trwa aktualnie zagorzałą dyskusja na temat szkodliwości TikToka. Aplikacja została zablokowana w Kanadzie, tamtejsi urzędnicy nie mogą już instalować jej na swoich urządzeniach. Na podobny ruch zdecydowała się Komisja Europejska. Ruch ten podyktowany jest obawami związanymi z cyberbezpieczeństwo.

Swoją politykę wobec TikToka zaostrza również administracja w Waszyngtonie. Amerykanie chcą, aby chińska firma ByteDance pozbyła się amerykańskich aktywów aplikacji, w przeciwnym razie usługa zostanie zablokowana w Stanach Zjednoczonych.

Chiny odpierają zarzuty i twierdzą, że USA nie ma dowodów, aby aplikacja była realnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego.

Źródło: TikTok, Bloomberg