Instalki.pl » Aktualności » Software » Mapy Apple w Polsce z gigantyczną aktualizacją. Tak teraz wyglądają
Niedziela, 12 Marzec 2023 17:45, Wpisany przez Maksym Słomski
mapy apple nowy wyglad
Aktualizacja tuż, tuż.

Mapy Apple stają się stopniowo coraz lepsze, choć na ten moment w wielu kwestiach po prostu nie mają podejścia do Map Google, przynajmniej w Polsce. Firma z Cupertino w październiku ubiegłego roku uruchomiła długo wyczekiwany transport publiczny na Mapach Apple w Polsce. Teraz użytkownicy serwisu Reddit donoszą, że popularny producent przygotowuje się do wprowadzenia ogromnych usprawnień w zakresie szczegółowości map. W sieci pojawiły się pierwsze zrzuty ekranu z nowej wersji apki.

Sprawdź: iPhone 14 vs iPhone 14 Plus - różnice. Który wybrać?

Nowe Mapy Apple w Polsce


Z wątku na Reddicie możemy się dowiedzieć, że Apple szykuje się do udostępnienia gigantycznej aktualizacji swojej aplikacji Mapy w krajach takich jak Polska, Czechy, Słowenia, Austria, Węgry i Chorwacja. Na opublikowanych zrzutach ekranu widać poprawiony poziom szczegółów, ale też budynki przedstawione w trójwymiarze.

nowe mapy apple
Nowy wygląd Map Apple w Polsce. | Źródło: Reddit

Użytkownik ze Słowenii napisał, że szczegółowość wzrosła do tego stopnia, że Mapy Apple wyświetlają teraz nawet historyczne nazwiska właścicieli największych farm w tym kraju oraz nazwy pól uprawnych. Możemy się spodziewać podobnych niespodzianek także i w Polsce.

zamek w czechach
Źródło: Reddit

Zmiany już teraz widzą wybrani uczestnicy programów testowych iOS. Widok zapewne w niedalekiej przyszłości pojawi się w stabilnej wersji systemu, o czym Apple z pewnością nas poinformuje.

Polecamy: MrBeast rozdał potrzebującym dzieciom 20000 par butów. Został skrytykowany

Przypominam, że mapy dla Apple dostarcza firma TomTom. Niestety, między innymi przez to zmiany w Mapach Apple nanoszone są stosunkowo wolno. Producent nie pozwala społeczności edytować treści w obrębie aplikacji, jak ma to miejsce na przykład na Mapach Google.

Źródło: Reddit