Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft Word otrzyma skrót klawiszowy, na który wszyscy czekali
Sobota, 11 Marzec 2023 12:40, Wpisany przez Anna Borzęcka
word-skrot
Ułatwi wklejanie tekstu w pożądanej formie.

Microsoft Word obsługuje mnóstwo przydatnych skrótów klawiszowych. Jednak aby wkleić do niego tekst bez jakiegokolwiek formatowania, nie możemy skorzystać z żadnego szybkiego skrótu. Trzeba kliknąć w miejscu docelowym prawym przyciskiem myszy i kliknąć w menu kontekstowym na ikonę „Zachowaj tylko tekst (T)”.

Na szczęście, Microsoft Word nareszcie otrzyma skrót klawiszowy „Ctrl + Shift + V” używany przez mnóstwo innych aplikacji. Umożliwi on znacznie szybsze przeklejanie tekstu odartego z formatowania.

Funkcja w beta testach


Skrót „Ctrl + Shift + V” właśnie zaczął działać w wersji beta programu Microsoft Word, zarówno na komputerach z systemem Windows, jak i komputerach Mac. Oczywiście, w przypadku komputerów Mac przyjmuje on formę „Cmd + Shift + V”.

Skrót klawiszowy Ctrl + Shift + V w Microsoft Word. | Źródło: Microsoft

Kiedy nowy skrót klawiaturowy zadebiutuje w stabilnej wersji programu Microsoft Word, a tym samym trafi do większości jego użytkowników? Tego na razie nie wiadomo. Oby doszło do tego prędzej niż później, czyli raczej za kilka tygodni niż miesięcy.

Nowość, która dla wielu będzie przydatna


Podejrzewam, że debiut skrótu „Ctrl + Shift + V” w programie Microsoft Word może odmienić życie wielu osób, a przynajmniej tych korzystających z europejskich klawiatur z długim lewym Shiftem. Klawiatury używane w USA charakteryzują się obecnością krótkiego lewego Shifta, a więc w ich przypadku skróty klawiszowe wykorzystujące ten przycisk nie należą do najwygodniejszych.

Oczywiście, program Microsoft Word wchodzi w skład pakietu biurowego Microsoft 365. Pobierzesz go za pośrednictwem naszej bazy z oprogramowaniem.


Źródło: Microsoft, fot. tyt. Canva