Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft naprawił błąd w Windows 11, który doprowadzał do szału
Piątek, 10 Marzec 2023 10:12, Wpisany przez Maksym Słomski
windows 11 kopiowanie plikow
Po wielu miesiącach.

Użytkownicy systemu Windows 11 w najnowszej wersji 22H2 od wielu miesięcy zgłaszali problemy dotyczące spowolnionego kopiowania plików. Proces ten w niektórych przypadkach trwał nawet dwukrotnie dłużej niż powinien. Błąd potwierdziła firma Microsoft, jednakże na przestrzeni mniej więcej pół roku (!) od wydania łatki 22H2 nie była w stanie wyeliminować go poprzez żadną z ogólnodostępnych aktualizacji. Teraz w końcu udało się naprawić usterkę.

Wolne kopiowanie plików w Windows 11 - rozwiązanie


Uczestnicy programu Windows Insider testowali hotfix rozwiązujący problem wolnego kopiowania plików od kilku miesięcy. Microsoft upierał się nad tym, by udostępnić go powszechnie w stabilnej wersji OS-u dopiero wtedy, gdy programiści będą mieli 100-procentową pewność jego skuteczności. Wygląda na to, że testy poprawki zostały właśnie zakończone. Jeżeli doświadczasz problemu spowolnionego kopiowania danych w Windows 11, powinieneś pobrać aktualizację Moment 2.

Windows 11 22H2 Moment 2, czyli opcjonalna poprawka z początku marca o numerze KB5022913, ostatecznie rozprawia się z problemem. Potwierdził to wcześniej Ned Pyle z Microsoftu, pisząc: "ostateczna poprawka dla Windows 11 22H2 została udostępniona w zwykłej comiesięcznej aktualizacji zbiorczej, za pośrednictwem witryny Windows Update, po sprawdzeniu poprawności w kompilacjach Insider".

Windows 11 KB5022913 pobierze się automatycznie na komputery 14 marca tego roku, jednak już teraz możesz zainstalować ją ręcznie. Warto, bo wprowadza mnóstwo nowości, które opisywaliśmy tutaj:

Sprawdź: Wielka aktualizacja Windows 11 Moment 2 udostępniona. Mnóstwo nowości

windows 11 moment 2
Źródło: mat. własny - zrzut ekranu

Jak zainstalować aktualizację Windows 11 Moment 2?


Aby zainstalować najnowszą aktualizację systemu Windows 11, włącz Windows Update na swoim komputerze i wyszukaj aktualizację. Jeżeli poprawka jest gotowa dla Twojej konfiguracji, powinieneś zobaczyć napis:

2023-02 Aktualizacja zbiorcza dla systemu Windows 11 Version 22H2 dla systemów opartych na architekturze x64 (KB5022913) jest dostępna.

Kliknij na towarzyszący mu przycisk Pobierz i zainstaluj, a następnie zrestartuj komputer.

Źródło: mat. własny, Microsoft