Instalki.pl » Aktualności » Software » Wielka aktualizacja Windows 11 Moment 2 udostępniona. Mnóstwo nowości
Czwartek, 02 Marzec 2023 15:55, Wpisany przez Maksym Słomski
windows 11 moment 2 11
Poznaj wszystkie najważniejsze.

Microsoft rozpoczął udostępnianie jednej z największych aktualizacji systemu Windows 11, jakie miały miejsce na przestrzeni ostatnich miesięcy. Po okresie testów w obrębie programu Windows Insider w ramach Windows Update pojawiła się łatka o numerze KB5022913, przeznaczona dla najnowszego wydania Windows 11 22H2. Należy wyszukać ją ręcznie i warto to zrobić.

Windows 11 Moment 2 KB5022913 - nowości


Przede wszystkim, Microsoft przeniósł możliwości wyszukiwarki Bing opartej na sztucznej inteligencji bezpośrednio na pasek zadań. Pole wyszukiwania to podobno jedna z najczęściej używanych funkcji w systemie Windows, z ponad pół miliarda użytkowników miesięcznie. Nic dziwnego - w moim przypadku również całkowicie zastąpiła ona menu Start. Teraz jej potencjał wzrośnie jeszcze bardziej.

windows 11 moment 2 1
Źródło: Microsoft

Novum jest też opcja zintegrowania smartfona Apple iPhone z systemem Windows 11 za pomocą aplikacji łącze z telefonem. Nowość opisywałem w swoim porannym wpisie.

windows 11 moment 2 2
Źródło: Microsoft

Ponadto, użytkownicy urządzeń z dotykowym ekranem powinni dostrzec ulepszone opcje obsługi dotykowej, novum są też pełnoekranowe widżety i szybki dostęp do aplikacji Windows 365. W aktualizacji przeprojektowano funkcję czatu w taki sposób, aby ułatwić wyświetlanie podglądu wideo i bezpośrednie rozpoczynanie rozmowy lub udostępnianie linku do rozmowy innym.

windows 11 moment 2 3
Źródło: Microsoft

Ach, no i nagrywanie ekranu w Windows 11. Aby skorzystać z funkcji rejestratora ekranu, od teraz wystarczyło będzie uruchomić narzędzie Wycinanie (Snipping Tool) - kombinacją klawiszy Win + Shift + S - i wybrać opcję nagrywania.

windows 11 moment 2 4
Źródło: Microsoft

Inną, choć wcale nie najmniej istotną z nowości, są karty w aplikacji Notatnik. Długo trzeba było na nie czekać.

windows 11 moment 5
Źródło: Microsoft

Wreszcie, Windows 11 pozwoli pomóc oszczędzać energię... a przy okazji wydłużyć czas działania laptopa na baterii. Wszystkie nowe opcje zagoszczą w ustawieniach zasilania.

windows 11 moment 2 6
Źródło: Microsoft

Windows 11 Moment 2 Update - jak zainstalować?


Aby zainstalować najnowszą aktualizację systemu Windows 11, włącz Windows Update na swoim komputerze i wyszukaj aktualizację. Jeżeli poprawka jest gotowa dla Twojej konfiguracji, powinieneś zobaczyć napis:

2023-02 Aktualizacja zbiorcza dla systemu Windows 11 Version 22H2 dla systemów opartych na architekturze x64 (KB5022913) jest dostępna.

windows 11 moment 2 0
Źródło: mat. własny - zrzut ekranu

Kliknij na towarzyszący mu przycisk Pobierz i zainstaluj, a następnie zrestartuj komputer.

Źródło: mat. własny, Blogs Windows