Instalki.pl » Aktualności » Software » Znak wodny w Windows 11 o niewspieranym komputerze? Usuń go tym sposobem
Wtorek, 28 Luty 2023 10:28, Wpisany przez Maksym Słomski
znak wodny windows 11
Skuteczna metoda.

Microsoft dwoi się i troi, aby na różne sposoby cyklicznie uprzykrzać życie użytkownikom systemu Windows 11. Najnowsze działanie doprowadziło do furii wiele osób korzystających ze starszych maszyn. Windows 11 począwszy od aktualizacji lutowej wyświetla na niektórych komputerach nowy, irytujący znak wodny, którego istnienie nie ma większego sensu. Firma z Redmond za jego pomocą informuje użytkowników, że ich komputery nie spełniają minimalnych wymagań Windows 11. Po co? Nie będziemy się nad tym rozwodzić. W tym wpisie skupimy się za to nad tym, jak ten znak wodny usunąć.

Sprawdź też: Masz stary komputer? Windows 11 nie pozwoli Ci o tym zapomnieć


Jak usunąć znak wodny w Windows 11?


Minimalne wymagania Windows 11 są zdaniem niektórych irracjonalnie wysokie. Nie chodzi tu wcale o kwestie wydajności sprzętu, ale elementy takie jak moduł TPM 1.2 lub TPM 2.0 (łatwiej to wytłumaczyć) i konieczność posiadania procesorów nowszych od Intel Core 8. generacji lub AMD Ryzen 2000 (trudniej to wytłumaczyć). Windows 11 działa doskonale na niewspieranych komputerach, dlatego denerwujący znak wodny o treści wymagania Windows 11 nie zostały spełnione można z czystym sumieniem usunąć.

Aby to zrobić:

1. Otwórz Edytor rejestru, wpisując Regedit w polu wyszukiwania Windows 11.
2. Po lewej stronie otwórz drzewo HKEY_CURRENT_USER, a następnie przewiń w dół do Panelu sterowania (Control Panel).
3. Kliknij lewym przyciskiem myszy na wpis UnsupportedHardwareNotificationCache.
4. W oknie po prawej kliknij na wpis SV2 i wybierz Modyfikuj.
5. Zmień wartość DWORD SV2 z 1 na 0.
6. Zapisz zmiany.
7. Uruchom ponownie komputer.

edytor rejestru
Źródło: mat. własny - zrzut ekranu

Jeśli nie widzisz UnsupportedHardwareNotificationCache lub SV2, kliknij prawym przyciskiem myszy folder Panelu sterowania i wybierz Nowy -> Klucz. Nazwij go UnsupportedHardwareNotificationCache, a następnie w nowym folderze kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Nowy -> DWORD SV2. Kliknij nań prawym przyciskiem myszy i wybierz "Modyfikuj", a następnie zmień wartość z 1 na 0.

Polecamy: Windows 11 to spyware? Windows 11 vs Windows XP

Uwaga: pamiętaj, że z Edytora Rejestru korzystasz na własną odpowiedzialność. Robiąc wszystko zgodnie z poradnikiem nie jesteś w stanie niczego zepsuć, ale klikaj ostrożnie.

Dlaczego Windows 11 pokazuje znak wodny?


"Ten komputer nie spełnia minimalnych wymagań systemowych do uruchomienia systemu Windows 11 — te wymagania pomagają zapewnić bardziej niezawodne i wyższej jakości środowisko. Instalowanie systemu Windows 11 na tym komputerze nie jest zalecane i może spowodować problemy ze zgodnością. Jeśli będziesz kontynuować instalowanie systemu Windows 11, twój komputer nie będzie już obsługiwany i nie będzie uprawniony do otrzymywania aktualizacji. Uszkodzenia komputera spowodowane brakiem zgodności nie są objęte gwarancją producenta" - tyle do powiedzenia w kwestii korzystania z Windows 11 na niewspieranym urządzeniu ma Microsoft i dlatego z jakiegoś powodu zaczął atakować część osób omawianym tu watermarkiem.

Nawiasem mówiąc, informacja o aktualizacjach nie jest jednak prawdziwa - komputery niewspierane nadal otrzymują poprawki.

Źródło: mat. własny