Instalki.pl » Aktualności » Software » Nowa aplikacja Palit pozwala łatwo zmienić wygląd karty graficznej
Poniedziałek, 27 Luty 2023 19:20, Wpisany przez Maksym Słomski
palit maker
Bardzo ciekawa inicjatywa.

Największą frajdą w komponowaniu swojego nowego wymarzonego komputera lub stanowiska gracza jest odpowiedni dobór podzespołów i akcesoriów. Nie mam tu na myśli już nawet strony czysto sprzętowej, bo każdy miłośnik wirtualnej rozgrywki chce po prostu jak najwydajniejszy sprzęt, ale o aspekcie... wizualnym. Personalizacja jest szalenie ważna i dlatego też warto docenić to, co dla nabywców kart graficznych przygotowała firma Palit.

Palit Maker - zaprojektuj swoją kartę graficzną


Palit uruchomił aplikację o nazwie Maker, umożliwiającą zaprojektowanie własnej, spersonalizowanej osłony układu chłodzenia. Dzięki specjalnej konstrukcji układu chłodzenia Palit RTX 40 GamingPro wystarczy odkręcić 4 wkręty na przedniej pokrywie i zamontować samodzielnie przygotowaną osłonę. Projekt można drukować na drukarkach 3D wykorzystujących filament oraz żywicę.

palit maker cyberpunk

Do wyboru są dwie wersje projektów. Jeden plik zawiera makietę do malowania ze wstępnie zaprojektowanymi wzorami. Druga z wersji dedykowana jest twórcom i zawiera samą makietę osłony, stanowiącą bazę do puszczenia wodze fantazji. Dodatkowo Palit udostępnia dwa typy plików do druku na mniejszych i większych drukarkach 3D.

Nie masz drukarki 3D? Druk można w dzisiejszych czasach z łatwością komuś zlecić i nie jest to sprawa kosztowna. A co z gwarancją? Producent zapewnia, że jeś tylko twórcy nie ruszą żadnej części układu chłodzenia ani backplate, oprócz omawianych 4 śrubek, gwarancja zostanie zachowana. Aby jednak poprawnie zgłosić reklamację (RMA), należy oczywiście pozbyć się własnej spersonalizowanej części obudowy karty graficznej i przywrócić ją do oryginalnego stanu.

Doskonały pomysł, doceniamy.

Źródło: Palit