Instalki.pl » Aktualności » Software » Firefox 110 już jest. Zawiera kilka nowości
Środa, 15 Luty 2023 13:11, Wpisany przez Anna Borzęcka
firefox-110
Aktualizacja została wydana.

Zgodnie z harmonogramem Mozilla udostępniła kolejną dużą aktualizację do swojej internetowej przeglądarki. Firefox jest już zatem dostępny w wersji 110. Co Firefox 110 wprowadza? Kilka istotnych ulepszeń. Przekonaj się, o jakich ulepszeniach mowa.

Firefox 110 - zmiany


Po pierwsze, przesiadka z innej przeglądarki na Firefoxa właśnie stała się łatwiejsza. Firefox 110 pozwala już bowiem importować zakładki, historię przeglądania i zapisane hasła nie tylko z przeglądarek Microsoft Edge, Google Chrome i Safari, ale także Opera, Opera GX oraz Vivaldi.

Od teraz w Firefoxie domyślnie jest też włączona funkcja znana jako „GPU sandboxing”. Rozwiązanie to zwiększa bezpieczeństwo związane z korzystaniem z przeglądarki. Dzięki temu, gdy malware zaatakuje dany proces powiązany z GPU, zostanie on odizolowany, by uniemożliwić dalsze rozprzestrzenianie złośliwego oprogramowania.

Na Androidzie 13 Firefox 110 może w końcu posiadać ikonę dostosowaną do palety kolorów wybranej w systemie. Poza tym w przeglądarce nie zabrakło poprawek błędów. Pełną listę zmian wprowadzonych w Firefox 110 znajdziesz na stronie Mozilli.

Mozilla Firefox – jak zaktualizować?


Przeglądarkę Mozilla Firefox możesz zaktualizować na swoim komputerze w kilku prostych krokach. Najpierw ją uruchom, a następnie przejdź do jej ustawień. Tam odnajdź sekcję Aktualizacje przeglądarki Firefox. Gdy już na nią trafisz, Firefox od razu rozpocznie sprawdzanie dostępności aktualizacji i ją pobierze, o ile jest dostępna. Gdy aktualizacja będzie gotowa do instalacji, kliknij w baner z napisem Uruchom ponownie.

firefox-aktualizacja
Przeglądarka Firefox zaktualizowana do wersji 110. | Źródło: Firefox

Aby zaktualizować przeglądarkę Mozilla Firefox na urządzeniu mobilnym, uruchom aktualizację za pośrednictwem sklepu Google Play na Androidzie. Wersja przeglądarki dedykowana urządzeniom z Androidem także doczekała się bowiem aktualizacji do wydania 110 (jest ona jednak udostępniana stopniowo). Urządzenia z iOS wciąż na aktualizację czekają.

Przeglądarkę Mozilla Firefox 110 możesz też oczywiście pobrać za pośrednictwem naszej bazy z oprogramowaniem.


Źródło: Mozilla, fot. tyt. Canva