Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft wymusza aktualizację Windows 11 22H2. Twoja opinia nie ma znaczenia
Sobota, 28 Styczeń 2023 10:52, Wpisany przez Maksym Słomski
windows 11 22h2
Proces aktualizacji już ruszył.

Historia lubi się powtarzać, podobnie jak Microsoft wprost kocha narzucać użytkowników systemów Windows swoją wolę. Jeśli z różnych powodów nie chcieliście instalować na swoim komputerze aktualizacji Windows 11 22H2, to już wkrótce zostaniecie do tego zmuszeni. Z dokumentacji udostępnionej przez firmę z Redmond jasno wynika, że poprawka 22H2 jest już wdrażana na komputerach automatycznie.

Automatyczna aktualizacja Windows 11 do wersji 22H2


Microsoft ogłosił, że rozpoczął proces przymusowych aktualizacji systemów Windows 11 w premierowej wersji 21H2 do najnowszego wydania 22H2. Poprawka z 2022 roku jest udostępniana od 26 stycznia bieżącego roku w sposób automatyczny za pośrednictwem Windows Update. Aktualizacja następuje falami i nie da się przed nią uchronić.

"Dzisiaj zaczynamy automatycznie aktualizować konsumenckie i niezarządzane urządzenia biznesowe z systemem Windows 11 w wersji 21H2 Home i Pro do systemu Windows 11 w wersji 22H2. Od czasu wydania systemu Windows 10 pomagamy użytkownikom systemu Windows być na bieżąco i zapewniać bezpieczeństwo dzięki obsługiwanym wersjom systemu Windows poprzez automatyczne aktualizacje. To samo podejście stosujemy teraz w przypadku systemu Windows 11, aby pomóc Ci zachować ochronę i produktywność" - czytamy na stronie pomocy technicznej Microsoftu.

Użytkownik będzie mógł wybrać jedynie odpowiednią porę do ponownego uruchomienia komputera. Aktualizacji nie da się odłożyć w czasie, ani też anulować. Pośród części internautów korzystających z oprogramowania Microsoftu widać już oburzenie, ale takiego podejścia giganta można się było spodziewać.

windows 11 22h2 2
Funkcja Snap Layout w Windows 11 2022. | Źródło: Microsoft

Jak zaktualizować system już teraz?


Jeżeli nie chcesz czekać na to, aż Microsoft zaktualizuje Twój system automatycznie, możesz zainstalować omawianą tu łatkę wcześniej. Wystarczy wpisać Windows Update w pasek wyszukiwania obok menu Start, a następnie kliknąć na przycisk "Sprawdź aktualizacje". Jeżeli aktualizacja Windows 11 22H2 jest dostępna dla Twojego komputera, kliknij w przycisk z napisem "Pobierz i zainstaluj". Instalacja będzie wymagała restartu komputera.

nie
Wiele osób denerwuje to, że Microsoft zmusza do aktualizowania swoich systemów. | Źródło: mat. własny

Windows 11 22H2 – nowości


Wszystkie zmiany i nowości w Windows 11 22H2 omówiła dla Was Ania w swoim premierowym artykule. Od momentu jego publikacji w systemie przybyło całkiem sporo fajnych funkcji. Ogólnie rzecz biorąc aktualizacja 22H2 czyni system Microsoftu lepszym pod niemal każdym względem, dlatego nie ma sensu wstrzymywać się ze zaktualizowaniem oprogramowania. Więcej o Windows 11 22H2 przeczytacie poniżej.

Sprawdź: Windows 11 22H2 – nowości

Źródło: mat. własny, Microsoft