Instalki.pl » Aktualności » Software » Nowa aplikacja PKP Intercity. Ma funkcję, na którą czekali Polacy
Sobota, 21 Styczeń 2023 12:25, Wpisany przez Maksym Słomski
nowa aplikacja pkp intercity
Nareszcie.

PKP Intercity chwali się nową aplikacją mobilną. Ma niezbyt dźwięczną nazwę PKP INTERCITY - Kupuj bilety. Czy zastępuje kiepsko ocenianą apkę o nazwie IC Mobile Navigator? Nic bardziej mylnego. Z niewyjaśnionych powodów funkcjonalności zostały rozbite na dwa narzędzia. Co oferuje novum od polskiego przewoźnika kolejowego należący do grupy PKP?

Nowa aplikacja PKP Intercity


Nowa aplikacja mobilna PKP INTERCITY - Kupuj bilety została udostępniona w sklepach Google Play i Apple App Store. Można z niej korzystać w języku polskim, angielskim, niemieckim i ukraińskim. Nowa apka to jak piszą jej twórcy nowe funkcje, intuicyjna ścieżka zakupowa i optymalna wydajność. To także parę zaskakujących decyzji, które pierwsi użytkownicy zdążyli już dosadnie wytknąć.


Najważniejsza nowość w aplikacji PKP INTERCITY - Kupuj bilety sugerowana jest już przez samą nazwę apki. Do tej pory bilety PKP Intercity dało się kupić przez stronę internetową przewoźnika oraz poprzez Koleo, mPay i e-podróżnik.pl. Teraz zakupu biletu na przejazd pociągami EIP, EIC, IC i TLK oraz przewóz roweru, psa lub dodatkowego bagażu. da się dokonać z poziomu apki. Bilety można odczytywać offline, ale nie da się ich pobrać jako PDF. Niestety, brakuje też integracji z Apple Wallet.

pkp nowa aplikacja
Źródło: PKP Intercity

Aplikacja jest połączona z kontem użytkownika w systemie e-IC. Na początku widnieją w niej wyłącznie opcje płatności kartą oraz BLIK. Docelowo wprowadzone zostaną także warianty z Google Pay i Apple Pay.

Przypominam, że PKP Informatyka ma stworzyć dla PKP Intercity nowy system sprzedaży biletów, który wraz z opcjami ma kosztować aż 143 miliony złotych brutto. Na kontrakty składają się nowa platforma sprzedaży elektronicznej – eIC 2.0, centralny system sprzedaży biletów oraz wieloletnie utrzymanie.

pkp apka nowa
Źródło: PKP Intercity

Z poziomu apki da się tworzyć profile zakupowe z ulubionymi trasami i zniżkami oraz... zamawiać posiłki w wagonach restauracyjnych Wars z dostawą do miejsca - fajnie. To tyle.Nie ma nawet opcji podejrzenia opóźnień pociągów. Trudno nie mówić tu o zmarnowanym potencjale.

Średnia ocen nowej aplikacji PKP Intercity wynosi obecnie zaledwie 2,2 z 330 opinii w przypadku wersji na Androida oraz 2,8 z 79 opinii dla wydania na iOS. Wyższe oceny (2,7 na Androidzie) zebrał nawet toporny IC Mobile Navigator. A miało być tak pięknie.

Kup bilet Intercity na smartfonie


Nową aplikację PKP Intercity pobierzesz na swoje urządzenie mobilne z poziomu sklepu z aplikacjami Google Play lub App Store. Możesz również skorzystać z poniższym odnośników.


Źródło: PKP Intercity