Instalki.pl » Aktualności » Software » To mi się podoba. Windows 11 z nowymi ustawieniami dźwięku
Piątek, 20 Styczeń 2023 15:45, Wpisany przez Maksym Słomski
nowe ustawienia audio windows 11
Czekałem na to od premiery Windows 11.

Ustawienia dźwięku w systemie Windows nigdy nie prezentowały się tak, jak życzyliby sobie tego choćby odrobinę wymagający użytkownicy. Nikogo nie powinien w tym kontekście dziwić fakt, iż powstało co najmniej kilka interesujących aplikacji poprawiających działanie tego elementu systemu. Jedną z nich jest doskonały EarTrumpet, dedykowany dla Windows 10 i Windows 11. Najnowsza kompilacja Windows 11 Insider Build 25281 zawiera zaawansowane opcje audio, przypominające te z rzeczonego programu.

Windows 11 z nowymi ustawieniami dźwięku


Użytkownicy systemu Windows 11 biorący udział w niejawnym programie testów o nazwie Windows Insider jako pierwsi mogą testować wszystkie nowości. Ich zatrzęsienie pojawia się zwłaszcza w kanale deweloperskim, przeznaczonym dla najbardziej zagorzałych miłośników produktów Microsoftu. Nie każda z nich trafia później w ramach aktualizacji do finalnej wersji OS-u, ale miejmy nadzieję, że tej Microsoft akurat nie porzuci.

Windows 11 Insider Build 25281 przyniósł ciekawą zmianę w postaci funkcji SoundOptions/42106010. Chodzi o zupełnie nowy panel ustawień dźwięku, aktywowany po kliknięciu lewym przyciskiem myszy na ikonę głośnika obok zegara. Ma długo wyczekiwane indywidualne suwaki do regulacji głośności do każdej z aplikacji z osobna. Aż dziw bierze, że tych nie ma do tej pory w Windows 11.

Nowinka przypomina niemal idealną kopię popularnego narzędzia EarTrumpet, a przynajmniej od strony funkcjonalnej.


Powyższy tweet napisał nie kto inny, jak były Microsoft MVP Rafael Rivera, który wraz z byłym inżynierem Microsoftu Davem Amenta stworzył parę lat temu wzmiankowaną apkę EarTrumpet. Rivera zwrócił uwagę na podobieństwa nowej funkcji Microsoft Windows 11 do rozwijanego przez siebie rozwiązania. "O cholibka. Microsoft dogania EarTrumpet" — stwierdził.Bez względu na to, czy Microsoft zainspirował się dziełem Rivery, czy może nie, ulepszenie ustawień dźwięku w systemie Windows 11 to krok we właściwą stronę. Microsoft nie poinformował jeszcze oficjalnie o wdrażanych w tym zakresie zmianach i zapewne zakomunikuje je dopiero wtedy, gdy firma będzie pewna, że obrana przez nią drogę jest odpowiednia

Źródło: Twitter