
Wieloma z nich posługują się miliony ludzi.
Tłumacz Google to bardzo przydatne narzędzie. Z jego pomocą można szybko i w miarę precyzyjnie tłumaczyć nie tylko teksty, ale i mowę. Jego aplikacja mobilna pozwala nawet dokonywać tłumaczeń bez dostępu do Internetu, choć tylko w przypadku wybranych języków. Niemniej, gigant z Mountain View właśnie poszerzył listę języków obsługiwanych przez aplikację w trybie offline.
Tłumacz Google – nowe języki w trybie offline
Google wzbogaciło listę języków, w przypadku których tłumaczeń można dokonywać offline, aż o 33 nowe pozycje. Wystarczy pobrać odpowiednie pakiety językowe, by móc tłumaczyć teksty bez połączenia z siecią.
„Z przyjemnością ogłaszamy, że rozszerzamy funkcjonalność tłumaczenia offline o 33 nowe języki. Dzięki temu użytkownicy mogą pobierać interesujące je języki i tłumaczyć tekst, gdy połączenie internetowe jest niedostępne.”, poinformowało Google.
Oto nowe języki obsługiwane przez Tłumacz Google w trybie offline:
- język baskijski
- język cebuański
- język czewa
- język korsykański
- język fryzyjski
- język hausa
- język hawajski
- język hmong
- język igbo
- język jawajski
- język khmerski
- język rwanda
- język kurdyjski
- język laotański
- język łaciński
- język luksemburski
- język malgaski
- język maoryski
- język birmański
- język orija
- język samoański
- język szkocki gaelicki
- język sotho
- język shona
- język sindhi
- język sundajski
- język tatarski
- język turkmeński
- język ujgurski
- język xhosa
- język jidysz
- język joruba
- język zulu
Coraz większe możliwości Tłumacza Google
Aktualizacja wprowadzona przez Google jest o tyle mile widziana, że wieloma z wymienionych powyżej języków mówią miliony ludzi. Na przykład, w języku zulu porozumiewa się około 24% obywateli Republiki Południowej Afryki, czyli kilkanaście milionów osób.
Jeżeli chcesz wypróbować możliwości Tłumacza Google w kwestii translacji tekstów napisanych w powyższych językach, w trybie offline, zaktualizuj aplikację za pośrednictwem sklepu Google Play lub App Store. W sumie Tłumacz Google pozwala tłumaczyć bez dostępu do Internetu już ponad sto języków.
Rzecz jasna, aplikację Tłumacz Google możesz też pobrać za pośrednictwem naszej bazy z oprogramowaniem.
Źródło: Google, fot. tyt. Canva