Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft Edge 109 zadebiutował. Co nowego?
Poniedziałek, 16 Styczeń 2023 14:58, Wpisany przez Anna Borzęcka
edge-109
Poznaj zmiany dokonane w najnowszej aktualizacji.

Zgodnie z harmonogramem Microsoft wydał już kolejną dużą aktualizację do swojej internetowej przeglądarki Microsoft Edge. Microsoft Edge jest więc od teraz dostępny w wersji o numerze 109, wzbogaconej między innymi w kilka nowych funkcji. Przekonaj się, jakie są to funkcje.

Microsoft Edge 109 – nowości


Microsoft Edge 109 to w sumie trzy duże zmiany. Po pierwsze Microsoft wprowadził możliwość łączenia osobistych kont Microsoft ze służbowymi lub szkolnymi kontami Azure Active Directory (AAD). Po ich połączeniu użytkownicy zyskują możliwość zdobywania punktów Microsoft Rewards za wyszukiwanie w Bing lub systemowej wyszukiwarce Windows także po zalogowaniu się na konto służbowe lub szkolne.

Po drugie, gigant z Redmond wprowadził zmiany w weryfikacji certyfikatu serwera TLS, choć na razie tylko w formie eksperymentalnej flagi. Po aktywacji flagi o nazwie Microsoft Root Store (#edge-microsoft-root-store-enabled) lista zaufanych certyfikatów i weryfikator certyfikatów są oddzielone od magazynu głównego systemu operacyjnego hosta i zamiast tego są dostarczane z przeglądarką.

Ostatnia nowość w Microsoft Edge 109 to funkcja przewidywania tekstu, ułatwiająca pisanie szybkie i bez błędów. Ta jest jednak obecnie dostępna wyłącznie w języku angielskim i tylko w Stanach Zjednoczonych, Indiach i Australii.

Nawet jeśli powyższe zmiany Cię nie interesują, przeglądarkę Microsoft Edge warto zaktualizować. To dlatego, że wprowadza też ona liczne poprawki błędów i łatki związane z bezpieczeństwem.

Microsoft Edge – jak zaktualizować?


Aby dokonać aktualizacji przeglądarki Microsoft Edge do wersji 109, przejdź do jej Ustawień, a następnie do sekcji Microsoft Edge – Informacje. Jeśli aktualizacja będzie dostępna, jej pobieranie i instalacja natychmiast się rozpoczną. Po zakończeniu pobierania w celu dokończenia instalacji kliknij w baner z napisem Uruchom Ponownie.

edge-109-2
Przeglądarka Microsoft Edge zaktualizowana do wersji 109. | Źródło: mat. własne

Po uruchomieniu przeglądarki ponownie w jej ustawieniach ujrzysz napis informujący o tym, że jest już ona aktualna. Nad tym napisem będzie widnieć następujący numer wersji: 109.0.1518.55.

Rzecz jasna, przeglądarkę Microsoft Edge możesz pobrać na swój komputer za pośrednictwem naszej bazy z oprogramowaniem.


Źródło: Microsoft, fot. tyt. Canva