Instalki.pl » Aktualności » Software » Koniec GOG Connect. Nie przeniesiesz już gier ze Steam bez DRM
Sobota, 14 Styczeń 2023 09:33, Wpisany przez Maksym Słomski
koniec gog connect
Usługa upada po 6 latach.

Polska platforma dystrybucji cyfrowej GOG wprowadziła możliwość kupowania i importowania gier z platformy Steam oraz uruchamiania ich w wersji bez zabezpieczeń DRM jeszcze w 2016 roku za sprawą usługi GOG Connect. Była to świetna metoda także na wygodne zarządzanie pokaźną biblioteką gier zgromadzonych w ramach różnych usług w jednym miejscu. Niestety, po latach Polacy postanowili zakończyć wsparcie dla rzeczonej opcji.

To koniec GOG Connect


Wsparcie dla usługi GOG Connect malało na przestrzeni minionych lat, podobnie z resztą jak zainteresowanie ze strony użytkowników. Jak się okazało dla graczy brak DRM nie liczy się tak mocno, jak można by się tego spodziewać i co mogą sugerować komentarze garstki zapaleńców w sieci. Zakończenia świadczenia usługi można się było spodziewać.

Pierwsze pogłoski o końcu GOG Connect pojawiły się w minionym tygodniu, gdy internauci z Reddita zauważyli, że dedykowana strona usługi Connect po cichu zniknęła z witryny GOG, a poprzedni adres URL przekierowywał do jej strony głównej.

Czytaj też: Jak przenieść grę na inny dysk lub partycję?

gog connect

W oświadczeniu dla PC Gamer przedstawiciele GOG potwierdzili rezygnację z omawianej tu funkcji. "Zdecydowaliśmy się ją wyłączyć, bo w ostatnim czasie nic się z nią nie działo."

GOG Connect miał swoje ograniczenia. Obsługiwał jedynie garść z pokaźnej biblioteki gier, a nawet dodanie tychże było możliwe tylko w określonych ramach czasowych ze względu na ograniczenia licencyjne.

Pobierz klient GOG Galaxy


Pamiętajcie o możliwości pobrania darmowego klienta GOG Galaxy, który pozwoli Wam zsynchronizować wszystkie biblioteki gier (Steam, Origin, Epic Games) w jednym miejscu. Warto go przetestować - jest naprawdę funkcjonalny.

Źródło: PCGamer