Instalki.pl » Aktualności » Software » Steam wprowadzi zbawienną nowość dla ludzi z wolnym internetem
Piątek, 13 Styczeń 2023 13:57, Wpisany przez Piotr Malinowski
steam peer to peer funkcja 4
Niektórzy będą zadowoleni.

Właśnie dowiedzieliśmy się nieco więcej na temat nowej metody pobierania, która wkrótce zadebiutuje na Steamie. Ma ona docelowo usprawnić proces instalowania gier na wielu urządzeniach oraz ułatwić życie osobom posiadającym niezbyt szybkie łącze internetowe. Wszystko wskazuje na to, że funkcja pojawi się już stosunkowo niedługo. Jak dokładnie będzie działać?

Steam już wkrótce zyska przydatną nowość


Steam to obecnie najpopularniejsza platforma w segmencie dystrybucji gier cyfrowych. Regularnie mamy do czynienia z informacjami odnośnie do pobicia kolejnych rekordów jeśli chodzi o liczbę zalogowanych osób w jednym momencie - niedawno przekroczono nawet próg 32 milionów użytkowników. Nic więc dziwnego, że programiści regularnie rozwijają usługę poprzez dodawanie funkcjonalności mających na celu uczynienie jej bardziej przystępną.

Już wkrótce będziemy świadkami debiutu właśnie takiej nowości. Być może nie pamiętacie, ale w październiku ubiegłego roku dowiedzieliśmy się o planach wdrożenia systemu peer-to-peer, by pozwolić konsumentom na przesyłanie danych pomiędzy urządzeniami, które akurat znajdują się w tej samej sieci lokalnej. Temat jednak ucichł, co raczej nie zwiastowało nic dobrego.

Jak się jednak okazuje, najnowsza aktualizacja beta Steama zmieniła nieco kod samej platformy. Poszerzony on został o wzmiankę na temat powyższej opcji, co daje nadzieję na to, że już niedługo zostanie ona udostępniona szerszemu gronu odbiorców. Prace nad odpowiednimi narzędziami więc jednak trwają, co powinno uspokoić niecierpliwych graczy.

 
Przy okazji dowiedzieliśmy się, że będą oni mogli także wskazać dokładne miejsce, skąd pobierane są pliki. Bez problemu więc ograniczymy transfer, by dane były kopiowane wyłącznie z wybranego przez nas komputera - to świetne rozwiązanie, które jeszcze bardziej uprości cały proces.

Warto przypomnieć, iż taka funkcja przyda się nie tylko osobom z wolnym łączem internetowym, ale np. posiadaczom Steam Decka. Jeśli mamy na komputerze zainstalowaną jakąś grę, to bez problemu prześlemy ją na "konsolę" bez potrzeby ponownego pobierania. To także powinno zadowolić niektórych konsumentów.

Trudno jednak na ten moment wskazać moment, w którym opisana wyżej nowość pojawi się u wszystkich użytkowników. Nie działa ona stabilnie nawet w wersji beta, więc pozostaje uzbroić się w odpowiednią dawkę cierpliwości i liczyć na oficjalny komunikat od firmy Valve.

Źródło: Pavel Djundik