Instalki.pl » Aktualności » Software » Nowy Media Player już dostępny dla komputerów z Windows 10
Piątek, 13 Styczeń 2023 12:00, Wpisany przez Anna Borzęcka
win10-media-player
Sprawdź, jak go pobrać.

Od początku ubiegłego roku użytkownicy systemu Windows 11 mogą korzystać z nowego Media Playera (w polskiej wersji językowej Odtwarzacza Multimedialnego), który zastąpił aplikację Muzyka Groove, a który jest duchowym następcą klasycznego odtwarzacza Windows Media Player. Dawno temu zapowiadano jednak, że z czasem trafi on także do użytkowników Windows 10.

Jak donosi niemiecki serwis DeskModder, pierwsi użytkownicy Windows 10 mogą już pobierać Media Player z Microsoft Store. Wygląda więc na to, wdrażanie nowego Odtwarzacza multimedialnego w Windows 10 w końcu ruszyło.

Media Player w Windows 10


Czym nowy Media Player się charakteryzuje? Przede wszystkim warto przypomnieć, że bazuje na frameworku WinUI 3.0 i języku projektowania Fluent Desing Microsoftu. Posiada zatem nowoczesny wygląd, choć w Windows 10 brakuje mu charakterystycznych dla Windows 11 zaokrąglonych rogów. Na starszym systemie nie wykorzystuje też motywu Mica.

Odtwarzacz Multimedialny działa zarówno w ciemnym, jak i jasnym trybie wyświetlania, a w obydwu uwzględnia kolor wiodący systemu. Domyślnie jego akcenty kolorystyczne charakteryzują się jednak barwą pomarańczową.

media-player-odtwarzacz
Nowy Media Player. | Źródło: Microsoft

Media Player pozwala odtwarzać i pliki audio, i wideo. Wspiera on HDR, obsługuje skróty klawiaturowe, oferuje 9-pasmowy korektor i nie tylko. Możemy w nim tworzyć bibliotekę treści, a także przeciągać do niego pliki, które chcemy odtworzyć. Nie jest on tak bogaty w funkcję jak chociażby VLC, ale i tak to całkiem niezła aplikacja.

Instalacja nowego odtwarzacza


Jeżeli posiadasz komputer z systemem Windows 10, możesz sprawić, aby aplikacja Odtwarzacz Multimedialny się w nim pojawiła, przechodząc do Microsoft Store. Tam otwórz swoją Bibliotekę i kliknij w baner z napisem Pobierz aktualizacje. Wówczas zostanie sprawdzona dostępność nowych aktualizacji.

Po sprawdzeniu dostępności aktualizacji Microsoft Store powinien zastąpić program Muzyka Groove na Twoim komputerze programem Odtwarzacz multimedialny Windows. Co jednak istotne, aktualizacja jest udostępniana kolejnym użytkownikom stopniowo.

Jeżeli w Windows 10 korzystałeś z aplikacji Muzyka Groove, Twoje playlisty zostaną z niej automatycznie przeniesione do Media Playera. Pamiętaj, że aplikację Odtwarzacz Multimedialny Windows możesz też pobrać za pośrednictwem naszej bazy z oprogramowaniem.


Źródło: DeskModder, fot. tyt. Canva