Instalki.pl » Aktualności » Software » Ukryte funkcje w styczniowej aktualizacji Windows 11. Poznaj obie
Czwartek, 12 Styczeń 2023 12:41, Wpisany przez Maksym Słomski
windows 11 nowosci
Ciekawe drobiazgi.

Styczniowa aktualizacja Windows 11 została udostępniona 10 stycznia tego roku. Większość z Was może już zainstalować na swoich komputerach poprawki o numerach KB5022287 dla wydania 21H2 oraz KB5022303 dla wersji 22H2. We wpisie poświęconym tymże wspomnieliśmy o trzech błędach, z jakimi rozprawia się najnowsze oprogramowanie Microsoftu. Dziś chciałem zwrócić uwagę na dwie interesujące nowości, które zapewne umknęły uwadze większości osób, które zaktualizowały już system.

Dwie ukryte funkcje w Windows 11 KB5022303


Windows 11 KB5022303 to dwie niewidoczne na pierwszy rzut oka nowe funkcje. Drobne, ale naprawdę fajne. Pierwszą z nich jest możliwość dostosowania działania nowego paska wyszukiwania na pasku zadań. Drugą stanowi unowocześniony wygląd panelu wyszukiwania. Obie nowinki mogą być znane uczestnikom programu Windows Insider z kanału deweloperskiego.

Co ważne: poniższe funkcje są obecne w systemie, ale oficjalnie nieaktywne. Aby je włączyć, należy je aktywować na przykład poprzez ViveTool.

Personalizacja paska wyszukiwania Microsoft polega na opcji całkowitego ukrycia boksu lub zmiany tego elementu na lupkę obecną w starszych wersjach OS-u. Aby wybrać którąś z opcji wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na pasek zadań i wybrać opcję ustawienia paska zadań.

windows 11 search

Chwała Microsoftowi za tę opcję, choć... o ile sam początkowo nie korzystałem z paska wyszukiwania, to teraz z kolei w ogóle nie odwiedzam menu Start i zamiast tego wszystkiego szukam systemową wyszukiwarką. Polecam, działa naprawdę dobrze.

Druga z nowinek to mniejszy panel wyszukiwania przypominający ten z Windows 10X. Nowy interfejs wyszukiwania da się wywołać wyłącznie za pomocą menu Start systemu Windows. Z jakiegoś powodu nie pojawia się podczas próby wyszukiwania za pomocą paska lub skrótu wyszukiwania.

windows 11 windows 10x wyszukiwanie

Jeżeli chcesz sprawdzić nowości, skorzystaj z ViveTool. W innym razie bądź cierpliwy - Microsoft prędzej czy później z pewnością aktywuje obie funkcje.

Źródło: mat. własny