Instalki.pl » Aktualności » Software » Android Auto w z odświeżonym interfejsem. W końcu
Piątek, 06 Styczeń 2023 13:35, Wpisany przez Anna Borzęcka
android-auto-interfejs
Długo musieliśmy na niego czekać.

Przeprojektowywanie Android Auto zajęło gigantowi z Mountain View dużo czasu. Pierwsze wycieki na temat planowanego odświeżenia pojawiły się we wrześniu 2021 roku. Jego oficjalna prezentacja miała zaś miejsce w maju ubiegłego roku, podczas wydarzenia Google I/O. Dopiero teraz, po dwumiesięcznych beta testach, Google w ramach targów CES 2023 ogłosiło, że nowy pulpit nawigacyjny Android Auto jest już udostępniany wszystkim kierowcom.

Android Auto w nowym wydaniu


Chociaż od listopada trwały wspomniane beta testy odświeżonej wersji Android Auto, znanej pod kodową nazwą Coolwalk, nie każdy mógł wziąć w nich udział. To dlatego, że liczba uczestników była ograniczona. Na szczęście od dzisiaj już wszyscy mogą na własnej skórze przekonać się, co ta odświeżona wersja oferuje.

Dzięki nowemu interfejsowi Android Auto jest w stanie wyświetlać więcej informacji na raz. Zatem, użytkownicy rzadziej muszą przeskakiwać między aplikacjami. Ekran może być współdzielony chociażby przez Mapy Google i Spotify.Teraz Android Auto posiada też panel skrótów znajdujący się od strony kierownicy samochodu. Sprawia to, że obsługa ekranu powinna być dla kierowcy wygodniejsza.

Nowe funkcje w usłudze


Trzeba powiedzieć, że nowa wersja Android Auto to nie tylko zmiany kosmetyczne. Asystent Google stał się w niej bowiem znacznie aktywniejszy i zaczął dostarczać kierowcom inteligentne sugestie. Proponuje on na przykład oddzwonienie na nieodebrane połączenia lub rozpoczęcie odtwarzania konkretnych utworów lub odcinków podcastów.

Asystent Google od teraz proponuje w Android Auto inteligentne sugestie. | Źródło: Google

Wraz z aktualizacją Android Auto otrzymał też możliwość obsługi połączeń głosowych z aplikacji WhatsApp. Ta zmiana na razie wspierana jest jednak tylko w przypadku najnowszych smartfonów Pixel i Samsung.

Nowości w Android Automotive


Mamy również dobre wieści dla posiadaczy pojazdów z systemem inforozrywki obsługującym oprogramowanie Android Automotive. Google poinformowało, że wkrótce samochody te otrzymają mapy HD, wraz z obsługą znaczników pasów ruchu, znaków i blokad drogowych podczas użytkowania nawigacji.

Najnowsza aktualizacja systemu Android Automotive jest już dostępna dla aut Volvo EX90 i Polestar 3. Wkrótce zadebiutuje też w innych pojazdach.

Źródło: Google, fot. tyt. Google