Instalki.pl » Aktualności » Software » Bolt wprowadził rewolucję. Od 1 stycznia zmienili się kierowcy
Wtorek, 03 Styczeń 2023 11:05, Wpisany przez Maksym Słomski
bolt kierowcy
Niektórzy nie będą już dłużej świadczyć usług.

Gdybym zapytał Was o to, jaka jest najlepsza aplikacja przewozowa, zapewne usłyszałbym różne odpowiedzi. Ja preferuję FREE NOW ze względu na chyba najnowszą flotę pojazdów, bardzo sympatycznych kierowców i dobre rabaty, a przynajmniej w mojej okolicy. Często korzystam także z apek Uber i Bolt (bo tanio), a o istnieniu iTaxi w zasadzie zapomniałem. Z opinii moich znajomych wynika, że najczęściej zastrzeżenia kierują oni pod adresem Bolta - za średni stan pojazdów oraz dość... specyficznych kierowców. Od 1 stycznia tego roku standard obsługi pasażerów ma się jednak poprawić za sprawą zmian w zasadach. Jak obiecywali, tak uczynili.

Od 1 stycznia w Bolt jeżdżą tylko kierowcy weryfikowani w nowy sposób


Bolt poinformował, że o północy 1 stycznia firma zablokowała dostęp do platformy kierowcom, którzy nie dostarczyli dokumentów wymaganych nowymi standardami Bolt. Tym samym od kilkudziesięciu godzin usługi Bolt świadczą tylko osoby poddane zaostrzonej weryfikacji. To posunięcie ma być jednym z działań mających poprawić bezpieczeństwo przejazdów i wyznaczać nowe standardy w branży.

Do tej pory kierowcy Bolt zgodnie ze znowelizowaną ustawą o transporcie musieli dostarczać zdjęcie lub skan prawa jazdy, zaświadczenie o niekaralności, dowód osobisty lub paszport. Niezbyt dużo. Od 1 stycznia 2023 roku osoby pragnące przewozić pasażerów w Bolt muszą zweryfikować się w firmie dodatkowo poprzez:

  • licencje na wszystkie gminy gdzie flota lub kierowca chce świadczyć usługi (licencja musi być wpisana do rejestru CEIDG),
  • potwierdzenie przejścia badań medycznych i psychotestów,
  • identyfikator kierowcy taxi w miastach, gdzie obowiązuje,
  • zdjęcie prawidłowo oznaczonego auta,
  • zdjęcie tyłu dowodu rejestracyjnego.

bolt w polsc

Zobacz też: Bolt wprowadza opcję "kobiety dla kobiet"

"Jako lider na rynku przewozu osób jesteśmy zobowiązani, aby być tą firmą, która wyznaczy nowe standardy w branży. Zaostrzenie wymogów wobec kierowców i flot potwierdza, że Bolt traktuje poważnie swoje zobowiązanie, zawarte w Standardach bezpieczeństwa w przewozach osób taksówką. Bezpośrednie przełożenie na kwestie bezpieczeństwa, ma weryfikacja osób świadczących usługi na platformie oraz pojazdów. Postanowiliśmy zatem wyznaczyć w tym zakresie nowe, inspirujące całą branżę standardy i tym samym zablokowaliśmy dostęp do platformy kierowcom, którzy nie dostarczyli dodatkowych dokumentów" - mówi Paweł Kuncicki, Country Manager Bolt w Polsce.

Z pewnością nie spodoba się to niektórym kierowcom, którzy mogą zarzucić firmie utrudnienie dostępu do pracy. Pasażerowie jednak na pewno z czasem docenią zmiany.

W Warszawie kierowcy i kierowczynie mogą się zgłaszać z dokumentami weryfikacyjnymi do Punktu Obsługi Kierowców, pierwszego takiego punktu platformy w Polsce. Kolejnych 11 powstanie wkrótce największych polskich miastach. W punktach tych specjalnie przeszkolony zespół Bolt szczegółowo je weryfikuje przed dodaniem do platformy.

Źródło: Bolt