Instalki.pl » Aktualności » Software » WhatsApp z funkcją dla osób, które przypadkowo usuwają swoje wiadomości
Środa, 21 Grudzień 2022 12:57, Wpisany przez Piotr Malinowski
whatsapp przywracanie wiadomosci 1
To świetna nowość.

WhatsApp wzbogacił się właśnie o funkcję pozwalającą użytkownikom na zmianę sposobu usunięcia konkretnej wiadomości. Jeśli przez przypadek ktoś pozbył się jej tylko u siebie, to teraz zyska kilka sekund na zmianę decyzji i skasowanie zawartości dla wszystkich uczestników konwersacji. To bez wątpienia rozwiązanie, które spodoba się wielu osobom.

WhatsApp pozwala na częściowe przywrócenie usuniętych wiadomości


Wprowadzenie nowości do komunikatora WhatsApp często zajmuje nieco czasu - o tytułowej mogliśmy usłyszeć już bowiem w sierpniu bieżącego roku. Wtedy też zauważono jej obecność w wersji beta usługi, co zwiastowało dosyć szybkie pojawienie się narzędzia u wszystkich użytkowników. No cóż, musieli oni czekać na ten moment kilka dobrych miesięcy. Czas oczekiwania dobiegł jednak końca.

Zespół odpowiedzialny za aplikację poinformował właśnie o wdrożeniu funkcji nazwanej "Accidental Delete". Pozwala ona na dokonanie poprawki jeśli chodzi o wybór grupy dotkniętej usunięciem wiadomości. Zasady jej działania są banalnie proste - jeśli pozbędziemy się treści poprzez kliknięcie "Usuń u siebie", to u dołu ekranu pojawi się specjalny przycisk pozwalający na cofnięcie tej decyzji.

 
Wtedy też użytkownik otrzyma trwającą pięć sekund szansę na usunięcie wiadomości dla wszystkich członków czatu - na razie nie ma jednak mowy o funkcji będącej w stanie przywrócić tekst lub zdjęcie "do żywych". Tak czy siak mówimy o naprawdę przydatnym narzędziu, które pozwoli zaoszczędzić sporo nerwów i stresu. Do tej pory bowiem nie było żadnej opcji działającej wstecz - pomyłka skutkowała permanentną widocznością danej wiadomości dla reszty osób.

Jeśli zaś chodzi o samą funkcję, to jest ona w pełni automatyczna i pojawi się na ekranach użytkowników za każdym razem jeśli zdecydują się oni na wybór opcji "usuń u siebie". Teraz pozostaje czekać, aż WhatsApp wkrótce wzbogaci się o możliwość przywrócenia treści usuniętych "dla wszystkich". Na razie jednak nic nie wiadomo na temat planów wdrożenia takiej funkcjonalności.

Powyżej opisana nowość powinna być już dostępna dla wszystkich osób korzystających z WhatsAppa na urządzeniach mobilnych. Koniecznie więc sprawdźcie dostępność aktualizacji.

Źródło: WhatsApp