Instalki.pl » Aktualności » Software » OPPO zapewni nawet 5 lat aktualizacji dla swoich smartfonów
Wtorek, 20 Grudzień 2022 13:24, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
ColorOS 09
Odważne deklaracje.

Użytkownicy smartfonów z Androidem niezbyt często otrzymują tak kompleksowe wsparcie związane z aktualizacjami oprogramowania, jak ma to miejsce w przypadku Apple. Szczególnie w przypadku tańszych modeli, gdzie nowe aktualizacje przestają docierać nawet po kilkunastu miesiącach od czasu debiutu urządzenia na rynku.

OPPO zapowiedziało właśnie, że od 2023 roku zapewni dłuższe wsparcie dla swoich urządzeń. Chiński producent zagwarantuje cztery główne aktualizacje ColorOS z pięcioletnimi regularnymi poprawkami bezpieczeństwa dla wybranych modeli (zaczynając od 2023 roku). I tutaj pojawia się problem - hasło "dla wybranych modeli" oznacza, że dobre praktyki wciąż nie będą obejmowały pełnego portfolio producenta.

Od 2023 roku OPPO zapewni też dłuższe wsparcie dla swoich urządzeń

ColorOS 13 to najnowsza nakładka OPPO oparta na systemie Android 13 zaprojektowana z myślą o prostocie użytkowania. System został wyposażony w szereg inteligentnych funkcji, takich jak Smart AOD (Always On Display), Multi-Screen Connect oraz Home Screen Management.

Jak informuje producent, od globalnej premiery wersji systemu, która odbyła się 18 sierpnia br., ColorOS 13 trafił na 33 modele smartfonów na całym świecie, co sprawia, że jest to najszybsza i największa aktualizacja w historii ColorOS. Przez ten sam, czteromiesięczny okres, po oficjalnej premierze, ponad 50% więcej modeli telefonów miało już ColorOS 13 (dane od 18 sierpnia do 18 grudnia 2022 r.) w porównaniu z ColorOS 12 (dane od 11 października 2021 r. do 11 lutego 2022 r.). Oznacza to, że w tym samym okresie, globalna aktualizacja systemu ColorOS 13 objęła trzy razy więcej użytkowników niż ColorOS 12.

Począwszy od 2023 roku, firma zagwarantuje cztery główne aktualizacje (obejmujące nowe wersje Androida) wraz z poprawkami funkcji bezpieczeństwa przez okres pięciu lat na wybranych sztandarowych modelach. Jak widać, mowa zapewne wyłącznie o flagowcach.

Źródło: OPPO