Instalki.pl » Aktualności » Software » Puzzle Breakers - łączenie 3 elementów to tylko pretekst (recenzja gry)
Sobota, 10 Grudzień 2022 11:10, Wpisany przez Przemysław Kreft
Puzzle Breakers
Wciągający i kolorowy tytuł dla każdego.

Gry typu match-3, w których łączymy kolorowe kształty, kojarzą się często z banalną rozgrywką i cukierkową oprawą. W sklepach z aplikacjami znajdziemy obecnie również produkcję, które przełamują ten schemat.

Puzzle Breakers jest tego dobrym przykładem. Mamy tu bowiem do czynienia z mieszanką wspomnianego gatunku match-3 z pojedynkami turowymi i otoczką znaną z tytułów RPG. Wszystko osadzone w kolorowym świecie fantasy.

Puzzle Breakers – udane połączenie gry match-3 z RPG

Cena: 0 zł / Umożliwia zakupy w aplikacji / Produkty w aplikacji: 3,99 zł-539,99 zł za element / Android: 5.1 i nowsze

Puzzle Breakers Mechanika match-3 została wkomponowana w walkę. Łącząc elementy atakujemy wrogów. Mamy do dyspozycji również bohaterów z atakami specjalnymi i pasek życia naszej drużyny. Przypadkowe przesuwanie palca po ekranie zda się na nic - wygrywanie pojedynków, szczególnie z innymi graczami, wymaga odpowiedniej strategii i nieustannego rozwoju bohaterów. Nie brakuje również trybu kampanii, walk z bossami i rozwoju królestwa.

Puzzle Breakers scr 1
Gra nie przytłacza reklamami, ale chętnie przypomina o możliwości zakupu dodatkowych środków. Mikropłatności nie są jednak wymagane do spokojnej gry.
 

Minusy? Interfejs momentami nie pasuje do ekranu smartfona - przyciski są zbyt małe itp. Puzzle Breakers to solidna propozycja. Ciekawie wykorzystuje mechanikę match-3 i daje sporo frajdy. Tytuł można polecić każdemu.


Czytaj również: Surface Laptop 5 – recenzja. Wyższa wydajność w starej skórze