Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft Teams bierze się za Discorda. Firma wprowadza nową funkcjonalność
Środa, 07 Grudzień 2022 18:41, Wpisany przez Aleksander Piskorz
Microsoft Teams
Rozwoju aplikacji ciąg dalszy.

Microsoft po raz kolejny ulepsza swoją aplikację Teams - tym razem dodając do niej nową funkcjonalność pozwalającą na jeszcze większe zacieśnienie społeczności na samej platformie. W pewien sposób w ruchu Microsoftu można upatrywać chęci stworzenia realnej alternatywy dla Discorda.

Czym cechuje się wspomniane nowości, które Microsoft wprowadza do Teams?

Microsoft wchodzi w segment społeczności

W ramach nowości w Teams, Microsoft stworzył predefiniowane szablony pozwalające na szybkie tworzenie społeczności. Grupy będą dostępne w darmowej, konsumenckiej wersji Teams na wszystkich platformach - w tym na urządzeniach mobilnych. Wersja na desktopy ma pojawić się w przeciągu nadchodzących tygodni. Całość działa bardzo podobnie do Discorda, Reddita oraz innych miejsc skupiających w sobie użytkowników w ramach jednego tematu lub wspólnych zainteresowań.

Wprowadzenie społeczności do Teams otwiera również przed Microsoftem zupełnie nowe wyzwania w zakresie moderacji treści na platformie. Firma ma już co prawda doświadczenie w zakresie moderacji na platformie Xbox, ale w przypadku społeczności na Teams firma oczekuje, że użytkownicy sami będą tworzyli swoje wytyczne, regulaminy oraz usuwali nieodpowiednie treści.

teamsspolecznosci2
fot. Microsoft

Społeczności w Teams od samego początku będą wymagaly aktywnego konta Microsoft - będzie można do nich dołączyć za pośrednictwem specjalnego linku, tak jak ma to miejsce również na Discord. W społecznościach będzie można dołączać do rozmów wideo oraz korzystać z takiego samego lobby, jak ma to miejsce w przypadku klasycznej wersji Teams.

Uruchomienie społeczności w ramach aplikacji Teams następuje dwa lata po tym, jak Microsoft chciał oficjalnie kupić Discorda i wykazywał spore zainteresowanie tego typu transakcją. Można się spodziewać, że wraz z czasem możliwości oferowane przez Microsoft w ramach Teams będą tylko i wyłącznie się rozwijać.

Źródło: Microsoft / fot. Microsoft