Instalki.pl » Aktualności » Software » Samsung: Android 14 na smartfonach szybciej niż Android 13
Sobota, 19 Listopad 2022 14:38, Wpisany przez Anna Borzęcka
samsung-aktualizacje
Odważna zapowiedź.

Samsung pokazuje wszystkim producentom urządzeń z Androidem, jak szybko powinno się wypuszczać aktualizacje dla swoich smartfonów. Smartfony Samsunga są bowiem jednym z pierwszych, które otrzymały możliwość instalacji systemu Android 13, rzecz jasna zaraz za smartfonami Google Pixel. Okazuje się jednak, że koreański producent nie zamierza spoczywać na laurach.

Samsung właśnie zapoczątkował wyścig z samym sobą. Zapowiedział bowiem, że zamierza udostępnić przyszłoroczną aktualizację do systemu Android 14 i One UI 6 jeszcze szybciej niż udostępnił aktualizację do Android 13 i One UI 5.

Szybkie poczynania Samsunga


Cóż, w kwestii udostępnienia aktualizacji do systemu Android 13 i One UI 5 Samsunga należy pochwalić. Aktualizacje tę zdążyły już bowiem otrzymać nie tylko urządzenia z serii Galaxy S22, ale również Galaxy S21, Galaxy Note20, Galaxy A53, Galaxy A33, a także niektóre z serii Galaxy S20. Na swoim Galaxy S21+ 5G zainstalowałam ją kilka dni temu i jestem z niej bardzo zadowolona.

Jeszcze w tym miesiącu Android 13 i One UI 5 trafią na urządzenia Galaxy Z Flip/Fold 3 i 4, a także pozostałe urządzenia z serii Galaxy S 20. Do końca roku aktualizację otrzyma kolejne kilkanaście urządzeń.Na razie nie jest jasne, co Samsung zamierza zrobić, aby dostarczyć Androida 14 i One UI 6 swoim urządzeniom jeszcze szybciej. Podobno firma pragnie zacieśnić współpracę z Google, a także jeszcze mocniej wsłuchać się w prośby użytkowników.

Czas pokaże, czy koreański gigant dotrzyma słowa. Nawet jeśli jednak go nie dotrzyma i udostępni Androida 14 oraz One UI 6 równie szybko co Androida 13 i One UI 5, większość użytkowników raczej nie będzie rozczarowana.

Android 13 i One UI 5 - zmiany


Tak właściwie jakie nowości wprowadził na urządzenia Samsunga Android 13 wraz z One UI 5? Przede wszystkim nowa wersja systemu i nakładki oferują jeszcze bogatsze opcje personalizacji systemu, a zwłaszcza ekranu blokady smartfonu. Nie zabrakło też mnóstwo zmian kosmetycznych – lepszych efektów rozmycia tła, nieco odmienionego stylu ikon, nowego wyglądu powiadomień i nie tyko. Poprawiono też animacje.

samsung-blokada
Android 13 i One UI 5 to nowe opcje personalizacji ekranu blokady. | Źródło: Samsung

Android 13 to też ulepszenia związane z bezpieczeństwem. W Ustawieniach systemu znajdziemy nową zakładkę Bezpieczeństwo i Prywatność, która w przejrzysty sposób komunikuje, czy nasze urządzenie jest odpowiednio zabezpieczone, a jeśli nie to, dlaczego. Pełną listę zmian dokonanych przez uaktualnienie systemu do Androida 13 z One UI 5 poznasz, przechodząc pod ten adres.

Źródło: 9to5Google, fot. tyt. Instalki.pl