Instalki.pl » Aktualności » Software » Mapy Petal stają się jeszcze lepsze. Nowa jakość korzystania z nawigacji
Czwartek, 17 Listopad 2022 10:02, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
Mapy Petal z nowymi immersyjnymi funkcjamiWażne usprawnienia.

Najwięksi gracze na rynku ekosystemów mobilnych, jak Google i Apple dostarczają użytkownikom własne mapy. Również Huawei nie chce zostać w tyle i od 2020 roku rozwija Mapy Petal, które oferują dziś funkcje ułatwiające podróżowanie oraz nawigację 28 milionom użytkowników w ponad 160 krajach.

Chiński producent poinformował właśnie, że Mapy Petal zostały zaktualizowane, a użytkownicy mogą liczyć na szereg użytecznych nowości.

Mapy Petal - co nowego?


Podobnie, jak w Mapach Google, mapy od Huawei obsługują teraz technologię AR. Firma wykorzystała funkcję rozpoznawania obrazu i wprowadziła nawigację w trybie chodzenia w rzeczywistości rozszerzonej – Augmented Reality (AR) Walking Navigation. Dzięki temu użytkownicy, za pomocą aparatu fotograficznego smartfona, mogą nakładać wskazówki trasy na swoje otoczenie, co pozwala im bezproblemowo dotrzeć do celu.

Według Huawei, aplikacja, na bieżąco rozpoznając aktualną lokalizację i niezliczone dane z otoczenia, może sprawić, że kierunek strzałek, nazwy dróg i ulic oraz inne kluczowe informacje będą idealnie zsynchronizowane z tym, co widzimy wokół siebie. W nowej odsłonie Map Petal możemy również przełączać się między nawigacją płaską a panoramiczną, w zależności od trasy i potrzeb.

Mapy Petal z nowymi immersyjnymi funkcjami
Mapy Petal z nowymi immersyjnymi funkcjami

Kolejną nowością jest udostępnianie lokalizacji użytkowników. Dzięki nowej funkcji Real-Time Team Location możemy innym osobom udostępniać swoją precyzyjną, aktualną lokalizację. Możemy więc błyskawicznie sprawdzić, jak blisko znajdują się nasi znajomi, zwłaszcza gdy spotykamy się w ruchliwym miejscu lub odwiedzamy miasto po raz pierwszy.

W ramach programu benefitowego użytkownicy regularnie korzystający z Map Petal mogą teraz wchodzić na kolejne poziomy i zdobywać odznaki za różnego rodzaju aktywności, takie jak: chodzenie, jazda na rowerze czy zostawienie recenzji, dotyczących odwiedzanych miejsc. Ponadto użytkownicy otrzymują tygodniowy raport ze swojej aktywności, przedstawiający takie dane, jak liczba godzin spędzonych na spacerze i kilometrów przejechanych na rowerze w ciągu ostatniego tygodnia.

Jak zainstalować Mapy Petal?


Aplikacja domyślnie dostępna jest na urządzeniach Huawei, ale z Map Petal mogą skorzystać również użytkownicy innych smartfonów z Androidem. Wystarczy pobrać apkę ze sklepu Play.

Źródło: Huawei