Instalki.pl » Aktualności » Software » Menedżer zadań w Windows 11 otrzymał trzy nowe funkcje. Pierwszą pokochasz
Niedziela, 13 Listopad 2022 13:14, Wpisany przez Maksym Słomski
windows 11 menedzer zadan
I to są dobre zmiany.

Microsoft wciąż nie odsłonił wszystkich kart, jeśli chodzi o najnowszą aktualizację Windows 11 22H2. Wiele funkcji dostarczonych do systemu czeka na łatkę aktywacyjną, a jedną z nich są kolejne usprawnienia w zakresie nowego menadżera zadań. Obecnie mogą z nich już korzystać członkowie programu Windows Insider z kanału deweloperskiego.

Nie przegap: Jeszcze więcej reklam w Windows 11. Microsoft nie pozwala ich wyłączyć

Nowe funkcje menedżera zadań w Windows 11Menedżer zadań służy od lat użytkownikom systemu Windows przede wszystkim do "uśmiercania" procesów, gier i programów, które z jakiegoś powodu nagle odmówiły współpracy. Przedstawiciele firmy z Redmond chcą zerwać z tym skojarzeniem, czego wyraz stanowi kompletny redesign tego elementu OS-u.

Sprawdź też: Windows 11 22H2 - Microsoft potwierdza problemy z wydajnością w grach

Menedżer zadań otrzymał przede wszystkim pasek wyszukiwania, pomagający błyskawicznie wyszukać aplikację lub proces po jego nazwie. Pisaliśmy o nim z początkiem tego miesiąca. Wersja narzędzia w kanale deweloperskim pozwala dzięki temu jeszcze łatwiej namierzać problematyczne procesy, wykazujące zdecydowanie zbyt duże zapotrzebowanie na zasoby.

nowy menedzer zadan windows 11 1
Źródło: Windows Latest

Druga z nowości dotyczy możliwości wyboru trybu wyświetlania menedżera zadań. Wraz z aktualizacją Windows 11 22H2 wprowadzono obsługę trybu ciemnego, który to aktywował się wtedy, gdy Windows pracował w tym samym trybie. Teraz użytkownik może zdecydować czy motyw ma być zależny od globalnych ustawień, czy może pracować na stałe w trybie jasnym lub ciemnym. Wszystko to z poziomu dedykowanego menu ustawień menedżera zadań.

nowy menedzer zadan windows 11 2
Źródło: Windows Latest

Drobniejszą nowinką, dostępną od teraz także w kanale Beta, jest wsparcie dla trybu ciemnego w przypadku okien dialogowych w obrębie aplikacji. Prawie wszystkie one obsługują jednocześnie tryb ciemny i Fluent Design, dziedzicząc kolor akcentu z ustawień systemowych lub samego menedżera. Już tylko dwa okna dialogowe – "Uruchom nowe zadanie" i "Właściwości" nadal używają klasycznego motywu Win32. Niebawem i to ma się zmienić.

nowy menedzer zadan windows 11 3
Źródło: Windows Latest

Czekamy na wdrożenie zmian w stabilnej kompilacji Windows 11.

Źródło: Windows Latest