Instalki.pl » Aktualności » Software » Aplikacja KFC w Niemczech zaliczyła wpadkę. Klienci oburzeni
Czwartek, 10 Listopad 2022 15:23, Wpisany przez Maksym Słomski
kfc niemcy zydzi apka
Wstyd.

Twórcom aplikacji zdarzają się różne dziwne wpadki. Aplikacja mBanku w sierpniu 2020 roku wysyłała na przykład dziwne wiadomości użytkownikom. Test wiadomości push z komunikatami typu ęśąćż, wiadomość testowa i innymi otrzymały wtedy tysiące Polaków. Można to nazwać nieszkodliwym i niewinnym błędem. O takim błędzie trudno mówić w przypadku treści, jakie na terenie Niemiec do konsumentów rozesłała aplikacja KFC.

KFC świętuje pogrom ludności żydowskiej


Tak koszmarne pomyłki nie wydarzają się zbyt często. Popularna sieć fast food, KFC, zaprosiła za pośrednictwem swojej aplikacji do skorzystania z oferty i zamówienia chrupiącego kurczaka mieszkańców Niemiec. Nie byłoby w tym niczego niezwykłego, gdyby nie fakt, że zaproszenie wysłano z okazji Reichspogromnacht. Noc kryształowa to gigantyczny pogrom Żydów w nazistowskich Niemczech.

"Upamiętnienie Reichspogromnacht. Podaruj sobie jeszcze delikatniejszy ser z chrupiącym kurczakiem. Teraz w KFCCheese!"


Reichspogromnacht miał miejsce w nocy z 9 na 10 listopada 1938 roku i został zainicjowany przez władze nazistowskich Niemiec. Polska nazwa "Noc kryształowa" wzięła się od odłamków szkła i kryształów z żydowskich sklepów i mieszkań, które zasypały niemieckie ulice lub "krystalizacji", czyli chęci oczyszczenia narodu niemieckiego z innych narodów. W akcji uczestniczyli cywile, ale też bojówki SA i członkowie SS. Zabito 91 osób narodowości żydowskiej, spalono 171 synagog, zniszczono 7500 sklepów należących do Żydów, zdemolowano 171 mieszkań, zbezczeszczono niemal wszystkie cmentarze żydowskie na terenie Niemiec, a w obozach koncentracyjnych osadzono 26 tysięcy Żydów.

Powracając do KFC...


KFC tłumaczyło się usterką w systemie, który korzysta z gotowych szablonów wysyłanych użytkownikom apki w dany dzień. Szybko wystosowano odpowiednie przeprosiny.

kfc niemcy Źródło: Twitter

To na pewno prawda. Pytanie brzmi: dlaczego nie stworzono listy "świąt", których nie powinno się świętować chrupiącym kurczakiem z KFC?

Źródło: Jerusalem Post