Instalki.pl » Aktualności » Software » Ważna nowość w aplikacji Yanosik, która ucieszy podróżujących polskimi autostradami
Wtorek, 08 Listopad 2022 17:56, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
Yanosik

Yanosik popularny w Polsce systemem ostrzegania o sytuacji na drodze. Osoby zmotoryzowane mogą odbierać powiadomienia m.in. o zagrożeniach, wypadkach, fotoradarach i kontrolach policji. Sama aplikacja na systemy mobilne jest stale rozwijana, a teraz pojawiła się nowość, która z pewnością ucieszy podróżujących autostradami.

Warto przypomnieć, że od 1 grudnia 2021 roku kierowcy pojazdów osobowych są zobowiązani do korzystania z systemu e-TOLL na płatnych odcinkach autostrad A2 i A4. Elektroniczny system e-TOLL zastąpił tradycyjne punkty poboru opłat. Teraz użytkownicy systemu Yanosik będą mogli kupować "E-bilet autostradowy" wygodnie i bezpośrednio z aplikacji.

Jak skorzystać z e-TOLL w Yanosiku?


Jak informują twórcy Yanosika, nową funkcję stworzono tak, by była jak najbardziej intuicyjna, a cały proces trwał jak najkrócej. Kupno e-biletu autostradowego odbywa się wyłącznie w aplikacji.

Aby opłacić przejazd autostradą uruchom Yanosika, wejdź do menu i wybierz opcję ‘Bilety autostradowe’, wybierz autostradę, uzupełnij informacje o przejeździe autostradą i swoim pojeździe, wybierz z mapy miejsce wjazdu i wyjazdu lub wpisz je ręcznie i kup e-bilet autostradowy.

E-TOLL w aplikacji Yanosik
E-TOLL w aplikacji Yanosik

Co ważne, bilet autostradowy można również wygenerować w formacie PDF. Istnieje także możliwość zwrócenia biletu, jeśli kierowca zmieni swoje plany.

Nowa funkcja jest już dostępna w najnowszej wersji Yanosika dla wszystkich użytkowników. Działa na systemach Android, iOS.

Brak aktualnego biletu przejazdu przejazdu płatnym odcinkiem A2 lub A4 jest karany grzywną 500 zł dla pojazdów samochodowych oraz 1500 zł pojazdów dla pojazdów ciężarowych.

Źródło: Yanosik