Instalki.pl » Aktualności » Software » Chcesz pokolorować stare zdjęcia? Zrobisz to na tej stronie, za darmo
Piątek, 28 Październik 2022 11:51, Wpisany przez Maksym Słomski
kolorowanie zdjec online za darmo
Doskonałe bezpłatne narzędzie.

Chcesz pomóc przywrócić wspomnienia swoim dziadkom z lat ich młodości? A może sam masz w swojej kolekcji czarno-białe fotografie, które chciałbyś za darmo pokolorować? Spokojnie, nie są wymagane absolutnie żadne umiejętności. Ba, w całej tej sprawie nie ma choćby malutkiego "haczyka". Wystarczy odwiedzić stronę internetową, wybrać zdjęcie i poczekać aż stanie się magia.

Jak pokolorować czarno-białe zdjęcia?


W dobie rozwoju sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego to naprawdę proste. Dowodem na to jest istnienie strony internetowej Palette.fm, odwalającej robotę, za którą jeszcze do niedawna należało płacić krocie. W obrębie tej witryny każdy, nawet osoba o zerowej wiedzy technicznej, będzie w stanie nadać kolorytu czarno-białym fotografiom.

kolorowanie zdjec za darmo
Źródło: mat. własny - zrzut ekranu

Po prostu przejdź na stronę Palette.fm, a następnie wgraj zdjęcie, które ma zostać pokolorowane. Nie musisz rejestrować się, logować, przejmować skomplikowanymi ustawieniami, a co najważniejsze: płacić. Po wgraniu fotografii będzie musiał chwilkę odczekać i wybrać styl zdjęcia za pomocą menu widocznego w górnej części strony. Jeśli chcesz zobaczyć jak to działa, nie musisz wcale wgrywać prywatnych zdjęć - skorzystaj z tych widocznych na stronie lub pobierz czarno-białe zdjęcia z Internetu.

Efekty są moim skromnym zdaniem przytłaczająco wręcz dobre. Po zakończeniu procesu kolorowania najedź kursorem myszy na zdjęcie i wybierz opcję "save" w prawym górnym rogu fotografii.

kolorowanie
Źródło: mat. własny - zrzut ekranu

Niestety, AI w tym przypadku nie odrestauruje Twoich zdjęć, ale od tego również są odpowiednie i darmowe narzędzia.

Gdzie odrestaurować zdjęcia online?


Witryna Baseten.co wykorzystuje GFP-GAN do odrestaurowania fotografii. Ponownie: wystarczy po prostu wybrać plik z dysku i kliknąć na przycisk "restore photo". Rezultaty nie zawsze powodują ugięcie się kolan, ale najczęściej są więcej niż satysfakcjonujące. Zobaczcie sami.

odrestaurowanie zdjecia
Źródło: mat. własny - zrzut ekranu

W dzisiejszych czasach zaskakująco wiele rzeczy stało się niebywale prostych dzięki sztucznej inteligencji. Ciekaw jestem, jak będzie wyglądał świat za 10 lat.

Źródło: mat. własny