Instalki.pl » Aktualności » Software » Poznaliśmy plany Microsoftu na dalszą integrację Windows 11 z Androidem
Czwartek, 27 Październik 2022 18:20, Wpisany przez Maksym Słomski
windows 11 telefon android integracja
Nowe opcje łączności i nie tylko.

Microsoft jeszcze na długo przed oficjalną premierą systemu Windows 11 zapowiadał chęć daleko posuniętej integracji swojego OS-u ze smartfonami z Androidem. O aplikacji Twój telefon, znanej obecnie pod równie generyczną nazwą "aplikacja łącze z telefonem" (Phone Link), zapewne już słyszeliście. Być może zaawansowani użytkownicy wiedzą też, że na Windowsie można uruchamiać gry i aplikacje z Androida, wykorzystywać smartfon jako kamerę internetową oraz robić kilka innych ciekawych rzeczy. Rzut oka na plany rozwoju dla programistów daje wgląd w kolejne funkcje mające poprawić wszystkie te doświadczenia.

Głębsza integracja Androida z Windows 11


Strona GitHub dla programistów Windows Subsystem for Android ujawniła „mapę drogową” firmy Microsoft, dotyczącą poprawy zgodności Androida w systemie Windows 11. Plany firmy obejmują m.in. włączenie niedawno wydanego systemu Android 13.

Zobacz także: Microsoft kpi z konsumentów. Surface Duo z kuriozalną aktualizacją Androida

W planie widnieją dwie kolumny - pierwsza z funkcjami aplikacji na Androida, które firma Microsoft wdrożyła lub wkrótce to zrobi, oraz kolejna dotycząca planów na przyszłość. W drugiej widzimy m.in. chęć dodania obsługi Androida 13 oraz narzędzi przesyłania plików, skrótów, funkcji obrazu w obrazie i domyślnego dostępu do sieci lokalnej.

microsoft android plany

Możliwość uruchamiania aplikacji z Androida w systemie Windows 11 została udostępniona wraz z lutową aktualizacją. Microsoft udostępnił tę funkcję w stanie „podglądu”, umożliwiając zainteresowanym użytkownikom dostęp do około 1000 aplikacji na Androida z Amazon AppStore. Użytkownicy mogą również sideloadować pliki APK.

Źródło: GitHub