Instalki.pl » Aktualności » Software » Gmail zyskał przydatną funkcję, która znacznie usprawni wysyłanie maili
Poniedziałek, 24 Październik 2022 23:28, Wpisany przez Piotr Malinowski
gmail nowosci wazne 1O co dokładnie chodzi?

Gmail wzbogacił się właśnie o opcję ułatwiającą wysyłanie tego samego maila do wielu odbiorców jednocześnie. Użytkownicy będą musieli włożyć znacznie mniej wysiłku w np. kreowanie spersonalizowanych pozdrowień skierowanych w stronę konkretnej osoby. Na jakich konkretnie zasadach działa wprowadzona nowość?

Klient pocztowy od Google wprowadził istotną funkcję


Gmail dosyć regularnie otrzymuje aktualizacje sprawiające, że konsument musi wykonać znacznie mniej pracy przy pisaniu wiadomości do znajomego czy klienta. Pomagają w tym liczne usprawnienia w postaci m.in. automatycznie sugerowanych wyrazów czy zdań, a także przystępny system wpisywania i wyszukiwania danych wybranych kontaktów. Jak się okazuje, do popularnego klienta pocztowego trafiła właśnie kolejna ciekawa funkcjonalność.

Redakcja portalu Android Police zwróciła uwagę na rozpoczęcie procesu implementacji opcji znanej powszechnie jako "merge fields". Jest to narzędzie przydatne zwłaszcza w przypadku wysyłania masowych maili - pozwala ono na szybką zamianę e-maili czy danych konkretnych odbiorców, podczas gdy treść wiadomości pozostaje niezmienna. Dokładnie takie rozwiązanie zdecydowało się wdrożyć Google.

Na razie jego funkcjonalność jest jednak nieco ograniczona. Aktywacja nowości odbywa się poprzez włączenie "trybu wielokrotnego wysyłania" (ikona stosu kopert) dostępnego z poziomu paska narzędzi. Wtedy też pozostaje pisać znak @, co spowoduje wywołanie specjalnego menu rozwijane, z którego można wybierać poszczególne tagi. Mowa tu chociażby o @firstname, @lastname @fullname czy @email.

gmail nowosc maile 1Źródło: Google

Jak możemy wyczytać na oficjalnym blogu:

Ostatnio ułatwiliśmy wysyłanie pojedynczych e-maili do wielu odbiorców dzięki uruchomieniu multi-send w Gmailu. Niezależnie od tego, czy organizujesz duże wydarzenie, czy wysyłasz newsletter do klientów, e-maile z funkcją multi-send wyglądają bardziej profesjonalnie niż przy użyciu masowego BCC. Odpowiedzi zobaczysz również w osobnych wątkach, co ułatwi zarządzanie konwersacjami.

Wysłanie takiego maila do kilku odbiorców spowoduje, że każdy z nich zobaczy w mailu swoje dane - nawet jeśli mamy do czynienia ze zbiorową wiadomością. Personalizowane pozdrowienia to dosyć częsty zabieg w biznesowych czy organizacyjnych konwersacjach - dobrze słyszeć, że ich tworzenie w Gmailu zostało właśnie uproszczone.

Tagi to oczywiście od dawna istniejąca funkcja w pakiecie Workspace. Znajdziemy ją w m.in. Dokumentach, Slajdach czy Arkuszach Google. Mówimy po prostu o poręcznych skrótach upraszczających niezwykle żmudne procesy - do takich bez wątpienia można zaliczyć ręczne podmienianie imion czy adresów e-mail.

Jeśli chodzi o dostępność opisanego wyżej narzędzia, to powinien on pojawić się u wszystkich konsumentów w przeciągu miesiąca. Warto więc uzbroić się w odpowiednią dawkę cierpliwości.

Źródło: Android Police, Google