Instalki.pl » Aktualności » Software » Discord na Xboxa staje się lepszy. Nie będzie wymagał telefonu
Sobota, 22 Październik 2022 10:36, Wpisany przez Piotr Malinowski
discord xbox integracja 2To świetna wiadomość.

Discord na konsolach Xbox nie będzie już dłużej wymagał użycia smartfona - użytkownicy nawiążą połączenie z czatem głosowym bezpośrednio z poziomu urządzenia. To znaczące ułatwienie, które z pewnością przypadnie do gustu konsumentom. Przyjrzyjmy mu się bliżej, zwłaszcza że jeszcze nie wszystkie osoby mają do niego dostęp.

Korzystanie z Discorda na Xboxie będzie przyjemniejsze


Nie tak dawno doczekaliśmy się integracji komunikatora Discord z konsolami Xbox. Wprowadzenie tej nowości sprawiło, iż internauci mogą rozmawiać ze swoimi znajomymi bez konieczności korzystania ze smartfona bądź komputera. Mówimy więc o świetnym rozwiązaniu, bardzo przydatnym zwłaszcza podczas rozgrywek sieciowych. Jedynym szkopułem jest natomiast skomplikowany proces aktywacji platformy na urządzeniu.

W tym celu wymagane jest połączenie kont, wykonanie kilku kroków w mobilnej aplikacji Xbox oraz zatwierdzenie wszystkiego na konsoli. Microsoft obiecał jednak, że będzie z czasem starał się upraszczać ten system - wiele wskazuje na to, iż pierwszy krok w tym kierunku został właśnie wykonany. O co dokładnie chodzi?

 
Członkowie programu Xbox Insider w kanale Alpha otrzymali właśnie interesującą aktualizację oprogramowania. Dotyczy ona zerwania z koniecznością używania aplikacji Xbox do aktywacji Discorda. Jak możemy wyczytać na oficjalnym blogu:

Przeglądarka serwerów i kanałów głosowych Discord jest teraz dostępna po kliknięciu przycisku Discord w sekcji Przewodnik, dzięki czemu użytkownicy posiadający połączone konta mogą dołączyć do kanału głosowego bezpośrednio ze swojej konsoli. Użytkownicy, którzy nie mają jeszcze połączonych kont Discord i Xbox, zostaną skierowani do sekcji połączenia po kliknięciu przycisku Discord.

To naprawdę świetna wiadomość. Nie chodzi tu bowiem wyłącznie o uproszczenie procesu integracji, ale także zwiększenie liczby dostępnych funkcjonalności. Teraz z poziomu konsoli można przeglądać serwery, w których się na Discordzie znajdujemy. Jeśli więc raz się połączymy, to możemy wykonywać wszystkie czynności bezpośrednio na urządzeniu.

Mówimy tak naprawdę o kolejnym kroku ku wdrożeniu pełnej wersji Discorda na sprzętach od "zielonych". Nie da się ukryć, że byłoby to znaczne ułatwienie dla osób korzystających każdego dnia z tego popularnego komunikatora. Trochę czasu jednak minie zanim doczekamy się nowości na taką skalę.

Na samą wyżej opisaną funkcję też nieco poczekamy. Jej dostępność w kanale Alpha świadczy o wczesnym etapie rozwoju - u wszystkich opcja pojawi się zapewne dopiero za kilka miesięcy. Do tej pory należy nieco cierpieć i korzystać z mobilnej aplikacji Xbox.

Źródło: Microsoft, The Verge