Instalki.pl » Aktualności » Software » KAMI 2 - kolorowy wycisk dla umysłu (recenzja gry)
Sobota, 22 Październik 2022 11:00, Wpisany przez Przemysław Kreft
KAMI_2
Świetnie wykonany tytuł pełen łamigłówek.

Gry logiczne to specyficzny gatunek. Nie muszą bowiem oszałamiać oprawą graficzną czy niezwykle skomplikowaną rozgrywką. Ich atrakcyjność najczęściej tkwi w prostocie - satysfakcja z rozwiązywania łamigłówek i przechodzenie kolejnych poziomów potrafi wciągnąć na długo.

Dobrym przykładem jest KAMI 2. Mamy tu do czynienia z minimalistycznym tytułem logicznym. Nasze zadanie - przynajmniej w teorii - jest łatwe i polega na wypełnieniu planszy jednolitym kolorem.

KAMI 2 – oryginalna gra logiczna

Cena: 0 zł / Zawiera reklamy / Umożliwia zakupy w aplikacji / Produkty w aplikacji: 4,09 zł-45,99 zł za element / Android: 7.0 i nowsze

KAMI 2 2Za każdym razem musimy jednak zmieścić się w określonej liczbie ruchów. Każdy kolejny poziom podnosi poprzeczkę, pojawia się więcej kolorów i są coraz bardziej porozrzucane.

W trakcie gry nie możemy cofać wykonanej akcji. Wszystko to sprawia, że gra wymaga skupienia, wprawy i odpowiedniej strategii - nie ma mowy o przypadkowym uderzaniu palcem w ekran. Do naszej dyspozycji jest ponad sto poziomów, codzienne wyzwania i niezliczone łamigłówki przygotowywane przez graczy (sami również możemy stworzyć poziom).

KAMI 2 scr 1
Gra nie męczy reklamami, a mikropłatności służą jedynie zdobywaniu dodatkowych podpowiedzi. To bardzo uczciwe podejście.

Minusy? Interfejsowi brakuje płynności. Przyciski w samej grze mogłyby również zostać zaprojektowane nieco lepiej (są dość stłoczone jak na standardy mobilne). Nie są to jednak kwestie psujące dobrą zabawę.

A zabawy akurat jest tu co nie miara. KAMI 2 to dobrze wykonana gra logiczna. Przyjemna grafika cieszy oko, a poziom trudności daje sporo satysfakcji. Polecam.


Czytaj również: Wielkie starcie Mini LED. Test i porównanie Samsung QN91B vs. TCL C935