Koncept pokazuje jak powinien wyglądać Windows 23

Anna BorzęckaSkomentuj
Koncept pokazuje jak powinien wyglądać Windows 23
Windows 11 otrzymał niedawno swoją pierwszą dużą aktualizację funkcji – Windows 11 2022 Update. Dlatego Microsoft pracuje już nad kolejnymi nowościami dla tego systemu. Ba, podejrzewa się, że pracuje już nawet nad systemem Windows 12. Tymczasem pewien doświadczony projektant konceptów postanowił wyobrazić sobie, jak mógłby wyglądać Windows 23 i tę wizję urzeczywistnił.

Windows 23

Wspomniany projektant to AR 4789, którego prace można podziwiać w mediach społecznościowych takich jak Instagram i Twitter oraz w serwisach YouTube i DeviantArt. W przeszłości AR 4789 stworzył wiele software’owych koncepcji, na przykład alternatywnego systemu operacyjnego AR OS, systemu Windows 12.1 i nie tylko.

Jak wspomniałam, tym razem AR 4789 zdecydował się pokazać, jak mógłby wyglądać system z odległej przyszłości – system Windows 23. Cóż, taki system zapewne jest marzeniem wielu użytkowników.

System, jakiego wszyscy pragną

AR 4789 zaprojektował system Windows 23, odnosząc się do oczekiwań, jakie użytkownicy systemu Windows 10 i Windows 11 mają względem Microsoftu. Wziął on po prostu pod uwagę informacje zwrotne i prośby kierowane przez nich do giganta z Redmond.

W związku z powyższym koncepcja systemu Windows 23 zakłada obecność mnóstwa opcji personalizacji. Na przykład, zawiera ona pływający pasek zadań, który można przesuwać po ekranie, a także menu Start, które można umieścić nawet po prawej stronie wyświetlacza. W aplikacji Ustawienia konceptu znalazły się zaś liczne dodatkowe opcje.

Windows 23 zgodnie z wizją AR 4789 pozwalałby również na włączenie stylu wizualnego systemu Windows XP, a także na korzystanie z Cortany. Dla przypomnienia, Cortana to wirtualna asystentka, którą, jak się zdaje, Microsoft najzwyczajniej w świecie porzucił. Już od dawna nie otrzymała ona bowiem jakichkolwiek ulepszeń.

Microsoft nieustannie informuje, że słucha próśb swoich użytkowników. Cóż, chyba robi to w znacznie mniejszym stopniu, niż mu się zdaje, co koncept AR 4789 pokazuje.

Źródło: YouTube/AR 4789, fot. YouTube/AR 4789

Udostępnij

Anna BorzęckaSwoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła w 2015 roku. Na co dzień pisze o nowościach ze świata technologii i nauki, ale jest również autorką felietonów i recenzji. Chętnie testuje możliwości zarówno oprogramowania, jak i sprzętu – od smartfonów, przez laptopy, peryferia komputerowe i urządzenia audio, aż po małe AGD. Jej największymi pasjami są kulinaria oraz gry wideo. Sporą część wolnego czasu spędza w World of Warcraft, a także przyrządzając potrawy z przeróżnych zakątków świata.