Instalki.pl » Aktualności » Software » 5 aplikacji na Androida, których nie możesz przegapić [Aplikacje tygodnia #308]
Sobota, 15 Październik 2022 10:20, Wpisany przez Przemysław Kreft
Aplikacje tygodnia #308
Zapraszamy na kolejną część naszej serii zestawień nowych i ciekawych gier i aplikacji dla Androida.

W tym tygodniu proponujemy mobilny rozkład jazdy komunikacji miejskiej, narzędzie do kontroli ciśnienia krwi, a także aplikację ze szczegółowymi mapami lasów. Mobilni gracze będą mogli zmierzyć się z kolorową grą relaksacyjną oraz zwariowanym tytułem wyścigowym.

Time4BUS

Cena: 0 zł / Android: 5.0 i nowszy

Time4BUS

Mobilny rozkład jazdy komunikacji miejskiej (autobusy i tramwaje). Prezentuje dane dla kilkunastu miast (Warszawa, Gdańsk, Poznań, Metropolia GZM). Poza tradycyjnymi tablicami informacyjnymi aplikacja wyświetla rzeczywistą lokalizację pojazdów na podstawie danych GPS. Nie zabrakło również szacunkowego czasu przyjazdu i odjazdu z wybranego przystanku.

Dodatkowym atutem jest szybkie wyszukiwanie najbliższego przystanku.
Ciśnienie Krwi

Cena: 0 zł / Zawiera reklamy / Android: 5.0 i nowsze

Ciśnienie Krwi

Niewielkie narzędzie ułatwiające samodzielną kontrolę ciśnienia krwi. Pozwala na szybkie zapisywanie dokonywanych pomiarów. Są one automatycznie oznaczane kolorem informującym o prawidłowym zakresie lub ewentualnych problemach z nadciśnieniem. Czytelne wykresy ułatwiają z kolei śledzenie trendów.

Dodatkowym atutem jest baza wiedzy z artykułami na temat prawidłowego ciśnienia, zdrowego stylu życia itp. Ciśnienie Krwi

mBDL

Cena: 0 zł / Android: 5.1 i nowsze

mBDL

Oficjalna aplikacja Banku Danych o Lasach. Znajdziemy w niej zestaw szczegółowych map lasów w podziale tematycznym (drzewostany, tereny łowieckie, zakazy wstępu, zagrożenie pożarowe itp.). Nie zabrakło podstawowych narzędzi nawigacyjnych jak rejestrowanie tras czy zapisywanie punktów orientacyjnych. Na wyświetlane mapy możemy nałożyć również warstwy z informacjami na temat obszarów chronionych (GDOŚ).

Dodatkowym atutem jest możliwość pobierania map do wykorzystania offline.

mBDL

Dream Hopper

Cena: 0 zł / Zawiera reklamy / Umożliwia zakupy w aplikacji / Produkty w aplikacji: 3,89 zł-77,99 zł za element / Android: 7.0 i nowsze

Dream Hopper

Kolorowa gra o typowo relaksacyjnym charakterze. Przesuwamy palcem po ekranie, aby przeskakiwać z jednego kształtu na drugi - za każdym razem wypełnia się on kolorem i rozbłyska neonową poświatą. Ukończenie poziomu ukazuje cały obraz, który udało nam się podświetlić. Wszystko w niespiesznej atmosferze bez presji czasu czy wyniku.

Całość ujętą jest miłą dla oka oprawę graficzną, a elektroniczne rytmy wprawiają w dobry nastrój.
REKT

Cena: 0 zł / Zawiera reklamy / Umożliwia zakupy w aplikacji / Produkty w aplikacji: 4,29 zł-12,99 zł za element / Android: 4.1 i nowsze

REKT

Zwariowany tytuł wyścigowy. Sterujemy autem kaskaderskim i wykonujemy szalone triki na arenie pełnej ramp, podjazdów itp. Każdy przejazd ma określony limit czasu i cele (konkretne triki i powtórzenia), za które otrzymujemy punkty i wirtualne środki. Do odblokowania jest dwadzieścia pojazdów. Możemy ulepszać ich możliwości i personalizować wygląd.

Gra oferuje uproszczoną grafikę w stylu retro i niezbyt skomplikowane sterowanie o typowo zręcznościowym charakterze.
To już wszystkie nasze cotygodniowe propozycje. Jeżeli znasz nowości, o których powinniśmy napisać - koniecznie daj znać w komentarzu!

Sprawdź również: 5 nowych aplikacji na Androida, koniecznie je sprawdź! [Aplikacje tygodnia #307]