Instalki.pl » Aktualności » Software » The Impossible Game 2 - najtrudniejsza platformówka świata? (recenzja gry)
Sobota, 15 Październik 2022 10:08, Wpisany przez Przemysław Kreft
The Impossible Game 2
Twórcy stawiają poprzeczkę naprawdę wysoko.

Ustawienie odpowiedniego poziomu trudności w grach to nie lada wyzwanie. Twórcy poświęcają sporo uwagi, aby znaleźć złoty środek - grę stawiająca rozsądne wymagania, nie będąc jednocześnie banalną. Czasami jednak idą na całość.

Dobrym przykładem jest The Impossible Game 2. Mamy tu do czynienia z rytmiczną platformówką w stylu retro. Jak sugeruje nazwa, poziom trudności ustawiono bardzo wysoko.

The Impossible Game 2 – gra platformowa dla ambitnych

Cena: 0 zł / Zawiera reklamy / Umożliwia zakupy w aplikacji / Produkty w aplikacji: 5,19 zł-52,99 zł za element / Android: 6.0 i nowsze

The Impossible Game 2Nie są to jedynie puste przechwałki. Gra wymaga refleksu, skupienia i mnóstwa podejść do każdego poziomu. Mechanika opiera się głównie na skakaniu w odpowiednim momencie. Zwariowane tempo gry sprawia, że nie ma tu miejsca na najmniejszy błąd - chwila zawahania i zaczynamy od nowa. Czekają na nas cztery światy, każdy składa się z kilku poziomów i walki z bossem.

Wszystko w przyjemnej oprawie dźwiękowej pełnej muzyki elektronicznej. Dodatkowym atutem jest edytor poziomów i tryb wieloosobowy online (podczas testów nie udało mi się zebrać wystarczającej liczby graczy).

The Impossible Game 2 scr 1
Minusy? Interfejs mógłby być nieco bardziej intuicyjny. Przydałby się również dłuższy samouczek lub tryb treningowy. Przechodzenie kolejnych poziomów wymaga wprawy, którą musimy zdobywać w dość frustrujący sposób - nieustannym zaczynaniem od początku.


The Impossible Game 2 to dobrze wykonana gra platformowa dla ambitnych. Jeżeli chcemy spędzić nad nią więcej czasu, musimy uzbroić się w cierpliwość.


Czytaj również: Amazfit GTR 4 - recenzja. Test smartwatcha dla amatorów sportu