Instalki.pl » Aktualności » Software » iOS 16.0.3 już jest. Usuwa kilka irytujących błędów
Środa, 12 Październik 2022 14:27, Wpisany przez Maksym Słomski
ios 16 0 3 aktualizacja
Pożądane nowości.

Wszyscy posiadacze smartfonów Apple iPhone z wytęsknieniem czekają na aktualizację iOS 16.1. Ta wprowadzi między innymi Live Activities, zapowiadane jeszcze w trakcie WWDC 2022, które zwiększą przy okazji spektrum zastosowań dynamicznej wyspy (ang. Dynamic Island), obecnej w nowych smartfona iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max. W oczekiwaniu na nadciągający wielkimi krokami debiut iOS 16.1, użytkownicy iPhone'ów mogą już pobierać iOS 16.0.3.

iOS 16.0.3 to kilka ważnych poprawek


iOS 16.0.3 ukazał się na moim iPhone 14 Pro Max jako aktualizacja o dość zaskakująco dużym rozmiarze, wynoszącym 1,21 GB. Uaktualnienie zawiera poprawki zwłaszcza z myślą o najnowszych smartfonach z serii iPhone 14, w tym modelach iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max, ale także podstawowym modelu iPhone 14 i jego większym wariancie iPhone 14 Plus.

"To uaktualnienie zawiera poprawki błędów oraz ważne uaktualnienia zabezpieczeń dotyczące iPhone’a. Rozwiązuje między innymi następujące problemy:

  • Połączenia przychodzące i powiadomienia aplikacji mogły być dostarczane z opóźnieniem lub niedostarczane w ogóle na iPhonie 14 Pro i iPhonie 14 Pro Max.
  • Głośność mikrofonu mogła być zbyt niska w trakcie połączeń telefonicznych przez CarPlay na modelach iPhone’a 14.
  • Uruchamianie aplikacji Aparat lub przełączanie między jej trybami mogło być zbyt wolne na iPhonie 14 Pro i iPhonie 14 Pro Max.
  • Aplikacja Poczta mogła ulegać awarii po uruchomieniu w przypadku odebrania błędnie sformowanej wiadomości email."

ios 16 0 3
Powiadomienie o aktualizacji iOS do najnowszej wersji. | Źródło: mat. własny

Na ten moment nie wiadomo nic o usterkach związanych z nową aktualizacją, więc prawdopodobnie warto ją pobrać. Oczywiście aktualizacja nie jest obowiązkowa i jeśli Twój smartfon działa poprawnie, nie musisz tego robić.

Jak zaktualizować iOS?


Aby zaktualizować iOS do najnowszej wersji otwórz Ustawienia, kliknij na Ogólne i Uaktualnienia. Ewentualne aktualizacje pojawią się właśnie w tym miejscu.

watchOS 9.0.2 udostępniony


Od wczoraj testuję zegarek Apple Watch Ultra i wiem dzięki temu, że udostępniono już nań aktualizację watchOS 9.0.2. Ta zawiera potrzebne usprawnienia, m.in. z zakresu działania strumieniowania muzyki ze Spotify oraz rozwiązuje usterkę przerywanego dźwięku z mikrofonu u niektórych użytkowników.

"To uaktualnienie zawiera udoskonalenia i poprawki błędów dotyczące Apple Watch:

  • Zakłócenia strumieniowania dźwięku ze Spotify.
  • Powiadomienia o drzemce alarmu pojawiające się po usunięciu alarmu (w przypadku użytkowników funkcji AssistiveTouch).
  • Niepełne synchronizowanie danych Portfela i aplikacji Fitness z Apple Watch łączonymi w parę po raz pierwszy.
  • Przerywany dźwięk z mikrofonu w przypadku części użytkowników Apple Watch Series 8 i Ultra."

Źródło: mat. własny