Instalki.pl » Aktualności » Software » Kultowy polski program do tworzenia stron WWW i aplikacji powraca. Pająk V6 teraz za darmo
Poniedziałek, 10 Październik 2022 14:18, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
PAJAK V6

Pajączek, kultowy polski program do tworzenia stron internetowych doczekał się sporej aktualizacji. Oprogramowanie od teraz rozwijane jest pod nazwą Pająk V6, a podstawowe funkcje będą dostępne za darmo bez żadnych ograniczeń.

Twórca programu, Rafał Płatek poinformował, że Pająk do wersji 5 był rozpowszechniany na zasadach shareware. Obecnie najnowszy Pająk V6 w podstawowej funkcjonalności dostępny jest bezpłatnie. Autor aplikacji podkreśla, że z narzędzia można korzystać zupełnie bez żadnych opłat, ale nie wszystkie funkcje są dostępne. Dostęp do funkcji premium wygasa po okresie testowym. Wówczas można pozostać przy wersji podstawowej lub wykupić opcję premium, która daje dostęp do wszystkich funkcji w wybranym okresie czasu lub bezterminowo.

Warto pamiętać, że wersja bezpłatna jest przeznaczona tylko dla osób prywatnych (konsumentów). Wykorzystywanie programu w bezpłatnej wersji w działalności firmy lub organizacji (np. w szkole) wymaga przejścia na wersję premium czyli wykupienia licencji.

PAJĄK V6
PAJĄK V6

Pająk V6, co nowego?


Obecnie Pająk pozwala nie tylko na tworzenie responsywnych stron, ale również aplikacji mobilnych. Tutaj przyda się znajomość HTML i JavaScript.

Nowości w skrócie:

  • responsywne strony www na urządzenia mobilne
  • kilkadziesiąt szablonów w tym bootstrap, tailwind i inne
  • tworzenie aplikacji mobilnych dla Android, iOS, Windows
  • wsparcie dla NodeJS, NPM, Cordova, React i innych
  • ciemny i jasny motyw edytora oraz odnowiony interfejs
  • wbudowany terminal command-line
  • wersja bezpłatna i premium

Program możecie pobrać bezpośrednio z naszej bazy: Pająk V6

Źródło: cream.software