Instalki.pl » Aktualności » Software » Odtwarzanie YouTube w tle bez Premium na smartfonach Xiaomi. Poznaj trik, który na to pozwala
Sobota, 08 Październik 2022 18:23, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
YT w tle Xiaomi 2

Odtwarzanie w tle to jednak z najważniejszych funkcji, które skłaniają użytkowników do zakupu YouTube Premium. Oczywiście płatna subskrypcja kosztująca 23,99 zł/miesiąc ma znacznie więcej zalet - po wykupieniu abonamentu z platformy znikają irytujące reklamy. Osoby korzystające ze smartfonów z Androidem często sięgają po alternatywne aplikacje pokroju Vanced, ale akurat ten projekt został zamknięty w marcu tego roku. W przypadku urządzeń Xiaomi z MIUI 12 lub 13 recepta okazuje się znacznie prostsza - odpowiednią funkcję zaszyto w ustawieniach systemu.

Muzyka w tle z YouTube dzięki MIUI 12/13


Standardowo, użytkownicy posiadający konto na YouTube bez wykupionego planu Premium, nie mogą odtwarzać filmów (a właściwie samego audio) przy wyłączonym ekranie. Po co to robić? Oczywiście zastosowań jest mnóstwo od słuchania muzyki po odsłuch ulubionych programów w formie podcastów.

Okazuje się, że Xiaomi umieściło w nakładce MIUI 12 lub nowszej odpowiednią funkcję pozwalającą na obejście ograniczenia nałożonego przez Google, twórców systemu Android.

Aby skorzystać z omawianej metody, otwórz ustawienia telefonu i znajdź sekcję "Specjalne funkcje". Po wejściu w nią, na liście znajdziesz "Panel boczny". Otwórz go i upewnij się, że funkcja jest aktywna.

Muzyka w tle z YouTube MIUI 12

Pamiętaj też, że panel boczny musi być aktywny podczas odtwarzania filmów - opcja "Pokazuj podczas oglądania filmów musi być aktywna". Nieco poniżej znajdziesz menu PERSONALIZACJA, wejdź w "Aplikacje wideo" i sprawdź, że YouTube jest zaznaczone.

Panel boczny w MIUI 12

Jeżeli panel boczny jest aktywny, pojawi się on pod uruchomieniu wybranej aplikacji. Aby go rozwinąć przesuń palcem w miejscu, gdzie na ekranie widoczna jest niewielki pasek po lewej stronie.

YT w tle Xiaomi 3

Po wysunięciu panelu bocznego, pojawi się menu. To tutaj znajduje się funkcja "Odtwarzaj wideo przy wyłączonym ekranie". Oznaczono ją ikonką z symbolem ucha.

YT w tle Xiaomi 1

Po aktywowaniu wspomnianej funkcji możesz spokojnie wyłączyć ekran, a audio z YouTube nadal będzie odtwarzane. Oczywiście w ten sposób nie pozbędziecie się reklam z YouTube, ale otrzymacie chociaż namiastkę funkcji premium ;)

Omawiana metoda zadziała też z innymi aplikacjami do odtwarzania wideo, jak Netflix czy TikTok.