Instalki.pl » Aktualności » Software » Uwaga na nową aktualizację zabezpieczeń dla smartfonów Samsung
Sobota, 08 Październik 2022 14:37, Wpisany przez Maksym Słomski
Samsung Galaxy S21
Wiąże się z nią kłopotliwy bug.

Najnowsze poprawki zabezpieczeń dla smartfonów Samsung datowane na 1 października 2022 roku i udostępnione niedawno na dość pokaźne grono urządzeń mogą sprawiać problemy niektórym ich użytkownikom. Napisał do mnie zaniepokojony czytelnik, u którego po aktualizacji smartfona Samsung Galaxy S21 zniknęła historia rozmów z komunikatora Messenger z ostatnich 24 godzin poprzedzających moment aktualizacji. Jak się okazuje nie jest to odosobniony przypadek, bowiem w identycznej sprawie chwilę potem napisała do mnie także inna czytelniczka. W jej przypadku skasowane zostały rozmowy obejmujące dokładnie ten sam przedział czasowy.

Ostrożnie z nową aktualizacją smartfonów Samsung


Poprawki zabezpieczeń udostępniane na smartfonach mają z założenia usuwać drobne usterki, usprawniać stabilność ich działania oraz oczywiście zwiększać bezpieczeństwo. Nowa łatka dla smartfonów Samsung ma rozmiar ok. 216,03 MB i niektórzy użytkownicy mogą chcieć wstrzymać się z jej instalacją. Utrata historii rozmów nie musi, ale może być w pewnych sytuacjach dość sporym problemem. Dla naszego czytelnika była.

Sprawdziliśmy, czy jesteśmy w stanie odtworzyć bug na redakcyjnym smartfonie Samsung Galaxy S21+, jednakże na nim omawiana usterka nie wystąpiła. Instalowaliśmy plik w wersji G996BXXS6CVIF / G996BOXM5CVH7 / G996BXXU5CVH7.

poprawki zabezpieczen samsung
Źródło: mat. własny - zrzut ekranu

Być może błędy dotyczą wyłącznie smartfonów Samsung Galaxy S21. Dajcie proszę znać w komentarzach, czy na Waszym urządzeniu pojawił się podobny bug. Jeśli tak, na jakim modelu smartfona.

Powyższy błąd jest jedynym, jaki na ten moment wykryliśmy.

Samsung - poprawki zabezpieczeń 1 października 2022


Samsung informuje, że nowa aktualizacja obejmuje między innymi:

  • usprawnienie stabilności urządzenia i poprawki usterek
  • nowe i/lub ulepszone funkcje
  • dalsze usprawnienia wydajności
  • poprawienie stopnia zabezpieczenia urządzenia

Aktualizacji tego rodzaju nie da się cofnąć.

Źródło: mat. własny