Instalki.pl » Aktualności » Software » Facebook w swej łaskawości pozwoli Ci wybrać, co zobaczysz na tablicy
Piątek, 07 Październik 2022 14:28, Wpisany przez Piotr Malinowski
facebook posty mniej wiecej 4Przynajmniej w jakimś stopniu.

Facebook ogłosił wprowadzenie funkcji, która pozwoli częściowo dostosować to, co pojawia się na prywatnej tablicy danego użytkownika. Będzie można zaznaczyć czy chcemy widzieć więcej lub mniej konkretnego typu zawartości. Nowość docelowo pojawi się w menu rozwijanym każdego posta - na razie jednak uświadczymy ją w losowych miejscach. Na jakich dokładnie zasadach będzie ona działać?

Facebook wprowadza nowe opcje personalizacji zawartości

 
Powiem to otwarcie - nie lubię Facebooka w obecnej formie. Nie przeglądam tamtejszego feedu od wielu miesięcy, bo mam dość masy sponsorowanych czy proponowanych treści niemających przy okazji nic wspólnego z tym, co mnie interesuje. Meta chyba za wszelką cenę chce jednak, by tacy użytkownicy jak ja przekonali się, że platforma ma coś ciekawego do zaoferowania. Czy tak faktycznie jest?

Koncern zdecydował się na ogłoszenie nowych sposóbów na dostosowanie zawartości wyświetlanej na łamach Facebook Feed. Chodzi tu o upewnienie się, że konsumenci mają możliwość odkrycia tego, co jest z nimi najbardziej powiązane oraz tego, co ich najbardziej interesuje. Posłuży do tego zupełnie nowa funkcja, którą na razie dostrzec będzie można pod wybranymi postami na platformie.

facebook posty mniej wiecej 1Źródło: Meta

Pojawi się ona w formie przycisków "Pokaż więcej" oraz "Pokaż mniej". Każdy taki wybór sprawi, że posty podobne do tego oznaczonego będą wspinać się lub spadać z rankingu częstotliwości wyświetlania na naszej tablicy. Co jednak interesujące, Meta użyła przy tym słowa "tymczasowo" - rozumiem to tak, że prędzej czy później znów zobaczymy post niekoniecznie przez nas lubiany w celu upewnienia algorytmu, że na pewno taka tematyka nas nie pociąga.

Funkcja zostanie za pewien czas przeniesiona do rozwijanego menu przy każdym z postów - dzięki temu użytkownicy otrzymają jeszcze większą swobodę w decydowaniu o tym, co widzą na wallu. Nie wiadomo jednak, kiedy ten moment nastąpi. Meta najwyraźniej potrzebuje zebrać nieco danych, by ewentualnie usprawnić sztuczną inteligencję zarządzającą algorytmem. Wkrótce też analogiczna nowość pojawi się w Reels.

facebook posty mniej wiecej 2Źródło: Meta

To jednak nie wszystko, co firma ma do zaoferowania. W sekcji ustawień "Feed Preferences" odnaleźć możliwość ustawienia tego, jak często chcemy widzieć posty od znajomych, rodziny oraz tych publikowanych za pośrednictwem stron oraz na łamach grup. Poza tym sekcja oferuje opcję dodania konkretnych treści do ulubionych oraz tymczasowego zawieszenia pojawiania się danych postów na tablicy.

facebook posty mniej wiecej 3Źródło: Meta 

Już niedługo Facebook wzbogaci się o inne funkcje działające na korzyść konsumentów, lecz szczegółów jeszcze nie zdradzono. Warto pamiętać, że internauci mają teraz opcję przeglądania różnych feedów w aplikacji mobilnej - Meta może więc nieco się popisać w kwestii dodawania interesujących funkcji.

Źródło: Meta