Instalki.pl » Aktualności » Software » To koniec Origin dla Windows! EA zamyka platformę z grami
Piątek, 07 Październik 2022 13:45, Wpisany przez Maksym Słomski
eapp nowosc
Zastępstwo już jest.

Stało się to, co od dłuższego czasu wisiało w powietrzu. Firma Electronic Arts oficjalnie ogłosiła likwidację platformy dystrybucji cyfrowej EA Origin w wersji dla systemów Windows. Aplikację zastąpi nowa platforma EA App, która w ostatnim czasie przechodziła otwartą fazę testów beta. Liczącą sobie 10 lat aplikacja EA Origin zostanie utrzymana w wersji dla komputerów Mac.

Koniec EA Origin - co to oznacza?


Nowa EA App jest znacznie lżejsza i szybsza od EA Origin. Według Electronic Arts jest też mniej zawodna. Automatyczne pobieranie gier, aktualizacje w tle, ulepszona wyszukiwarka i ładniejszy interfejs to mocne strony narzędzia, które zastępuje EA Origin.

eaapp 4
Źródło: mat. własny

Co ważne, konto EA da się poprzez EA App łączyć z innymi platformami jak Steam, Xbox oraz PlayStation. Unikalne ID jest konfigurowalne.

EA App 2
Źródło: EA

Skąd pobrać EA App?


Instalacja EA App jest szalenie prosta - instalator pobierzesz za pośrednictwem tego odnośnika. Jeżeli w Twoim systemie znajduje się już apka Origin, przy okazji instalacji zostanie ona automatycznie odinstalowana, a w jej miejsce pojawi się nowocześniejsze rozwiązanie.

ea app mo
Źródło: mat. włassny

Z Origin przeniesiona zostanie samoistnie cała biblioteka gier, a także zapisy lokalne i w chmurze. Zapisana zostanie również lista znajomych. Wszystko przebiega bardzo gładko, co mogę potwierdzić osobiście, bo przesiadkę mam już za sobą.

Korzystasz już z EA App? Jak wrażenia?

Źródło: EA