Instalki.pl » Aktualności » Software » WhatsApp ulepsza rozmowy audio i wideo. Użytkownicy będą zadowoleni
Wtorek, 27 Wrzesień 2022 13:05, Wpisany przez Piotr Malinowski
whatsapp rozmowy zmiany 4Kilka ciekawych funkcji nadchodzi do komunikatora.

WhatsApp już niedługo wzbogaci się o kilka nowości, które spodobają się przede wszystkim osobom wykorzystującym komunikator do przeprowadzania rozmów wideo. Aplikacja umożliwi chociażby kopiowanie i udostępnianie linku połączenia oraz wprowadzi szyfrowanie do konwersacji grupowych. Na co dokładnie mogą więc liczyć użytkownicy usługi od Meta?

WhatsApp wprowadza kilka przydatnych nowości


WhatsApp to jeden z najpopularniejszych komunikatorów w naszym kraju. Korzysta z niego ponad 15 milionów rodaków (według lipcowego badania firmy Mediapanel), co jest wynikiem wręcz ogromnym w porównaniu do innych programów tego typu. Trudno tak naprawdę wskazać powód takiego stanu rzeczy - niewątpliwie jednym z czynników są regularnie wprowadzane aktualizacje.

Właśnie mamy do czynienia z implementacją jednej z nich. Teraz programiści skupili się na rozwoju rozmów wideo, które są jedną z podstawowych funkcjonalności dostępnych na WhatsAppie. Nowość postanowił ogłosić sam Mark Zuckerberg, który na Facebooku poinformował o wdrożeniu linków połączeń. Opcja ta powinna być doskonale znana m.in. osobom korzystającym z ZOOMa czy Microsoft Teams.

whatsapp rozmowy zmiany 1Źródło: Facebook

Użytkownicy mogą teraz odnaleźć nową funkcję w zakładce połączeń. Wygenerowany link do trwającej rozmowy audio/wideo należy udostępnić znajomym i rodzinie - wtedy też mogą oni za pośrednictwem jednego kliknięcia wskoczyć do konwersacji. Nie da się więc ukryć, że mówimy o naprawdę przydatnym usprawnieniu, które powinno ułatwić komunikację. Jest jednak kilka ciekawostek, o których należy pamiętać.

Wygenerowany link wygasa po 90 dniach, lecz raczej trudno się spodziewać, by tyle trwało pojedyncze połączenie. Wysłanie linku do osoby nieużywającej WhatsAppa spowoduje natomiast przekierowanie jej do sklepu, z którego można pobrać aplikację. To tyle jeśli chodzi o tą nowość. Jej publiczne wdrażenie już się rozpoczęło, więc w najbliższych dniach lub tygodniach powinniście doświadczyć jej obecność.

whatsapp rozmowy zmiany 2Źródło: WhatsApp

Poza tym trwają testy szyfrowanych rozmów grupowych dla maksymalnie 32 członków. Na ten moment nie przekazano jakichkolwiek szczegółów odnośnie do tego usprawnienia - ma się to stać "wkrótce". Należy więc uzbroić się w odpowiednią dawkę cierpliwości.

Wersja beta aplikacji wzbogaciła się natomiast o specjalne powiadomienie, które informuje użytkowników o nieodebranym połączeniu w momencie, gdy mieli aktywny tryb Nie przeszkadzać. Dzięki temu będą mieć pewność, że przegapili rozmowę wyłącznie z tego powodu. To także dosyć przydatne usprawnienie. Nie wiadomo jednak, kiedy pojawi się u wszystkich konsumentów.

whatsapp rozmowy zmiany 3Źródło: WABetaInfo

Jak więc można zauważyć - dosyć sporo dzieje się ostatnio na WhatsAppie. Nie mówimy może o rewolucyjnych zmianach, ale z pewnością ważnych i dostrzegalnych.

Źródło: WhatsApp, WABetaInfo